Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Turistika > hory

Jak se dobývá Mt. Blanc

Rubrika: hory, 24.04.2003
V kempu stavíme stany, dáváme se dohromady po dlouhém přejezdu a připravujeme nádobíčko na zítřek. Tak takhle začíná asi každý výstup - ať už si ho organizujete sami nebo se poddáte službám cestovní kanceláře. Výstup na Mont Blanc není výjimkou.

Pěšák na Kili

Rubrika: hory, 9.04.2003
Nasedáme do letadla mířícího do Dubaie a dále do Nairobi. Všech 10 členů naší expedice má v batozích plynové kartuše k vařičům. Sedíme již v letadle, když pilot oznamuje, že díky 5 pasažérům s nebezpečnými předměty v zavazadlech bude let opožděn.

Mont Blanc - v létě nebo v zimě?

Rubrika: hory, 19.02.2003
MB není technicky náročná hora, ale je v Alpách nejvyšší, tedy slavná, a hlavně relativně snadno dostupná. Podle statistik zahyne na MB každý rok cca 100 lidí. Při předpokládaných 10 000 návštěvnících ročně je to 1%.

Dobytí Králického Sněžníku v roce 2002

Rubrika: hory, 19.02.2003
Nechal jsem se inspirovat článkem na Treknetu o zimním bivaku na Králickém Sněžníku od Ondry Michníka, a tak považuji za svoji rádoby povinnost informovat vás, jak dopadla ta naše "expedice".

Po Roháčích nahoru a dolů

Rubrika: hory, 2.10.2002
Svoji cestu za krásami slovenských pohoří začínáme v městečku Štrba v podhůří Vysokých Tater. Do Štrby jedeme mezinárodním rychlíkem, jehož průvodčí nás upozorňuje na kapesní (vlakové) zloděje, kteří dokáží odemknout dveře kupé.

Mytikas - nejvyšší vrchol pohoří Olymp

Rubrika: hory, 25.09.2002
Od moře vypadá pohoří Olymp jako mírně zvlněná a lety opotřebovaná hradba lemující pobřeží. Chcete-li zdolat nejvyšší vrchol pohoří, musíte přejít mnoho sedel mezi vrcholy, než se začne na obzoru prokreslovat jeho bělostná silueta.

Chata pod Rysmi v roce 2002

Rubrika: hory, 15.05.2002
Pod Rysmi je chatařem asi čtvrt století. Chata z roku 1933 mu přirostla k srdci. Viktor Beránek, duší horal, profesí chatař a vysokohorský nosič se svým typickým mírným sarkasmem říká, že ty dvě zkázonosné laviny byly víc než milión do reklamy.

Turistika v Jižních Alpách - Queyras

Rubrika: hory, 20.03.2002
Nejvýše položenou evropskou vesnici - Saint Véran (2040m), nejteplejší část alpského oblouku, krásnou přírodu a historické památky, to vše najdete na rozloze pouhých 650km u hranic s Itálií. Právě zde se nachází francouzský národní park Queyras.

Slézání ledopádů ve Slovenském ráji

Rubrika: hory, 6.03.2002
Na ledě se můžeme přinejmenším sklouznout nebo si jen tak zabruslit. Ale pokud je ten led ve svislé poloze, dá se po něm docela dobře lézt. A hledáte-li pravý ráj pro tuhle lahůdku alpinismu, pojďte se podívat do toho slovenského.

Bivak na Králickém Sněžníku

Rubrika: hory, 23.01.2002
Letošní krásná a krutá zima přála našemu dávnému plánu uskutečnit silvestrovský bivak na Králickém Sněžníku. Přístupnost vrcholu byla obtížná už jen kvůli obrovskému množství sněhu, na který jsme se tolik celá ta léta těšili. Jak se tedy dostat nahoru?
 
|< < 1 2 3 4 5 6 7 > >|
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službuNechcete na cestách zabloudit? Naučte se číst v mapách
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: