Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Rady na cesty

Cyklobusy do hor

Rubrika: doprava, 26.05.2004
V klasických linkových autobusech se kola přepravovat nesmí. Ale naštěstí se se sezónními cyklobusy v posledních letech roztrhl pytel. Z měst v podhůří se tak můžete rychle a pohodlně dostat přímo do horských oblastí nebo k cyklostezkám i bez auta.

Rumunské hranice aneb jak jsem dostal první lekci

Rubrika: Rumunsko, 20.05.2004
Pokud se rozhodnete překračovat hranice z Rumunska do Bulharska, buďte připraveni, že vám to může trvat i celý den, že vás snadno okradou a pokud se za hranice vůbec dostanete, budete fyzicky a psychicky naprosto vyčerpaní.

Stop na Alajšce

Rubrika: USA, 12.05.2004
Stál jsem na poslední křižovatce před Valdezem, ve vesničce Glen Allen, a čekal na auto, co mě těch zbývajících 150 mil do Valdezu sveze. Za 3 hodiny projelo asi 30 aut. Naštval jsem se. „Do Valdezu se dostanu, i kdybych tam měl dojít pěšky!“

Malárie démonizovaná a neznámá

Rubrika: nebezpečí, 5.05.2004
"Cože, ty jsi přežila dvě malárie!?“ slýchám často od svých vyděšených kamarádů. Ano, přežila. Malárie není smrtelná pro cestovatele, který dodrží pár jednoduchých pravidel.

Ubytování na Kubě

Rubrika: ubytování, 14.04.2004
„Vážení cestující, z technických důvodů je let z Havany do Paříže odložen na zítra. Před branou číslo 29 na vás čekají autobusy, které vás odvezou do hotelu.“ A tak jsme ma konci svého pobytu na Kubě vyzkoušeli i pětihvězdičkový hotel v Havaně...

Dobrovolní ukrajinští záchranáři za 400 dolarů

Rubrika: Ukrajina, 24.03.2004
Třeba jen na prodloužený víkend, na cestu jen pár kilometrů na východ od slovenských hranic, si do batohu přibalte mobilní telefon a kartu pojištěnce. Věřte mi, neprohloupíte.

Jazykové školy v zahraničí

Rubrika: praktické, 10.03.2004
Učit se cizí jazyk v zemi, kde se jím píše denní tisk, jídelní lístek i jízdní řád, má spoustu výhod. Pobyt v cizojazyčném prostředí motivuje k nebývalým učebním výkonům, jejichž výsledky si můžete vyzkoušet večer v hospůdce nebo přímo v hostící rodině.

Hostely a hotely v Jižní Americe

Rubrika: ubytování, 3.03.2004
Blížíme se autobusem k peruánskému městečku Nazca. Bude to neskutečný nápor. Obklopí nás desítky domorodců, kteří nabízejí, jak jinak, než to nejlepší. A do toho všeho budou mávat indiánky se svými výrobky a srdceryvným hlasem na nás zakřičí „!amigo...

Přepadení a okradení nejen v afrických velkoměstech

Rubrika: nebezpečí, 3.03.2004
Na světě existuje mnoho míst, kde jsme jako běloši v očích domorodců strašně bohatí a to není fér. Aby byla konečně nastolena na světě spravedlnost, je třeba bílého vykořisťovatele přinutit, aby se se svými chudšími bratry hezky podělil.

Doprava na Kubě

Rubrika: Kuba, 25.02.2004
Castro vládne socialistickou rukou a jasná pravidla hry jsou předem daná i pro cizince. Turista je ve vlastním zájmu nucen využívat pro něj uzpůsobených a náležitě oceněných druhů dopravy. Ale pokud jen trochu chce, může cestovat stejně jako domorodci.
 
|< < 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > >|
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službuPlánujete prázdniny a kolo nechcete nechat doma? Inspirace - Cyklocesta do Číny
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: