Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Rady na cesty > praktické

Jazykové školy v zahraničí

Redakce, Redakce / 10.03.2004
Učit se cizí jazyk v zemi, kde se jím píše denní tisk, jídelní lístek i jízdní řád, má spoustu výhod. Pobyt v cizojazyčném prostředí motivuje k nebývalým učebním výkonům, jejichž výsledky si můžete vyzkoušet večer v hospůdce nebo přímo v hostící rodině.
 

Kvalita výuky
Je těžké vybrat si školu na dálku, navíc v cizím prostředí. Zejména pokud nejde o individuální kurz, musí vyučující umět vysvětlit gramatická pravidla, výjimky a výjimky výjimek všem účastníkům kurzu, bez ohledu na jejich rodilý jazyk. Pochopit způsob myšlení každého ze studentů – cizinců zvládne pouze člověk, který má již s jejich výukou zkušenosti. Garancí takového člověka - zkušeného lektora, je mezinárodně uznávaná norma ISO 9001, která je jazykové škole udělována na základě splnění mnoha dalších kritérií (poskytované studijní materiály, způsob výuky a dosažené výsledky).

Certifikát o absolvování kurzu na takové škole je uznáván i s rozpisem studijních výsledků na celém světě. Pokud tedy chcete použít absolvování jazykového kurzu jako další kolonku ve vašem curriculum vitae, je dobré tuto normu nepodceňovat a využít nabídku akreditovaných škol.

Uznávány jsou také školy, nad kterými drží určitou kvalitativní záštitu organizace působící na trhu jazykového vzdělávání. Tyto organizace mají různou teritoriální, ale stejnou profesní působnost – např. IALC (International Association of Language Centres) je mezinárodní a celosvětová organizace, která pořádá pro své členy – jednotlivé jazykové školy pravidelné konference o způsobech a trendech jazykové výuky v jednotlivých oblastech. Každá země má však svoji vlastní organizaci, která si hlídá kvalitu výuky cizích jazyků na svém teritoriu - např. British council (Velká Británie), FELTOM (Malta), ACCET (USA), NEAS (Austrálie).

U cizího jazyka jako doma
Rčení „kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“ zná každý, ale pochopit jej může jen ten, kdo vybraný jazyk umí tak dokonale, že chápe i myšlení a způsob chování rodilých mluvčích. Tady už skutečně nezbývá než se do země vybraného jazyka vypravit a chvíli s domorodci pobýt, ať již na základě jazykového kurzu nebo jazykového kurzu spojeného s pracovním povolením. Pochopíte čím lidé v dané zemi žijí, čím se od nás liší a nakonec si uvědomíte, že se již dokážete v cítit do jejich problémů – jste dalším člověkem. Nejenže se s nimi dokážete domluvit, ale umíte se na svět dívat jejich pohledem. Získáte tak nadhled, který vám usnadní život doma.

 
 
 
Přečteno 897x
 
 
Hodnocení článku:
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: