Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > testovna

Requiem pro trekovky LaSportiva Tibet GTX

Rubrika: testovna, 7.04.2006
Se zármutkem na duši oznamujeme, že dnes nás v himalájském podhůří, ve věku 5 let, opustily Petrovy trekovky La Sportiva Tibet GTX, zakoupené v roce 2000 u Hudyho za něco přes čtyři tisíce Kč.

Jídlo na cestách

Rubrika: testovna, 6.04.2006
V létě nebo v zimě, vždycky mám na zádech tu těžkou obludu. Člověk při nákupu vybavení zvažuje každý gram, při balení přemýšlí nad každou ponožkou, a přitom spoustu hmotnosti a místa lze ušetřit dobře zvolenými potravinami.

Trekové boty „CUENCA GT PLUS“

Rubrika: testovna, 23.03.2006
Rád bych se podělil se zkušenostmi vysokých trekingových bot typ CUENCA GT PLUS od Slovenské firmy Zamberlan. Pořídil jsem si je v květnu roce 2003 za přijatelnou cenu 2 990 Kč v jednom plzeňském krámku, který již dnes nefunguje.

Benzínový ohřívač

Rubrika: testovna, 9.02.2006
V zimě, což je právě teď, používám při fotografování cyklistické rukavice, které mají tu výhodu, že nemají prsty. Abych v mrazu neztratil cit v prstech, tak si ruce mezi focením ohřívám benzinovým ohřívačem.

Skládací kamínka

Rubrika: testovna, 24.01.2006
Moje kamínka jsou tak vlastně jakýmsi hybridem mezi produkty Condora a Sorokina, přičemž jsem zkombinoval pouze přednosti obou, a nedostatky potlačil. Kamna nepotřebují žádné dmychadlo, váží 370g a po rozebrání se celá vejdou do malého litrového kastrůlku...

Lihový vařič v zimě

Rubrika: testovna, 19.01.2006
Jsa zarytým příznivcem vařičů na tekutý líh, využil jsem mrazivého počasí a šel svůj nový vařič z pivních plechovek vyzkoušet do přírody. Venku bylo sice slunečno, ale ve stínu teploměr ukazoval -12°C.

Lihový vařič v rámci lightrekkingu

Rubrika: testovna, 7.12.2005
Na stránkách amerických trekerů jsem nalezl spousty odkazů na tzv. lighttrekking. Mimo jiné mě zaujala výroba vařiče na tekutý líh z pivních plechovek. Po několika experimentech, při nichž jsem ovšem musel pivo napřed vypít, jsem si vařič vyrobil.

Klasické sněžnice z bambusu

Rubrika: testovna, 30.11.2005
Kdo si chce v dnešní době pořídit sněžnice a projde si pár sportovních obchodů, sám pozná, že na našem trhu může vybírat z celé škály nejrůznějších značek. Mezi ty nejznámější patří TSL, MSR, Sasquetch, Grivel, Atlas, Tubbs nebo Tarcu. V předchozích třech...

Lihový vařič vyrobený z plechovky

Rubrika: testovna, 23.11.2005
Nedlouho po tom, co jsem zde v testovně popsal lihový vařič od firmy Tatonka, jsem na internetu narazil na návod, jak si vařič na stejném principu postavit. Nápad je to skutečně geniální - není to složité, výsledek vypadá přímo profesionálně - a vyrábí se...

Bunda Tilak Lost Arrow

Rubrika: testovna, 16.11.2005
Na jarní cestě do Laosu Jihovýchodní Asie a při podzimním putování rumunským pohořím Godeanu jsem měla příležitost vyzkoušet bundu Lost Arrow od šumperské firmy Tilak. Na první pohled na ní zaujme promyšlený střih a design. Okamžitě jsem si oblíbila varia...
 
|< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >|
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službuLetní dobrodružství - projeli jsme střední Evropu na koloběžce!
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: