Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Turistika

Bivak na Králickém Sněžníku

Rubrika: hory, 23.01.2002
Letošní krásná a krutá zima přála našemu dávnému plánu uskutečnit silvestrovský bivak na Králickém Sněžníku. Přístupnost vrcholu byla obtížná už jen kvůli obrovskému množství sněhu, na který jsme se tolik celá ta léta těšili. Jak se tedy dostat nahoru?

Lyžařská střediska v Bulharsku

Rubrika: lyže a sněžnice, 17.01.2002
Ze všech stran na nás útočí nabídky lyžování na horách nejen doma, ale i v zahraničí. Nevím, jestli je to můj subjektivní pocit, ale skoro veškerá nabídka se točí okolo našich západních alpských sousedů a na ostatní lyžařská střediska se nedostává.

Lyžování na Šumavě

Rubrika: lyže a sněžnice, 9.01.2002
Pokud jste byli na Šumavě naposledy před deseti lety, potom vás čekají milá i nemilá překvapení. Z Železné rudy je vietnamský ráj, a naopak z Prášil vcelku dobře vybavená horská samota. A samotné lyžování?

Moje jízda na hory...

Rubrika: lyže a sněžnice, 19.12.2001
Autobusové nástupiště na Florenci se kolem šesté hodiny ráno pomalu zaplňuje. Ve velkých batozích příchozích se rýsují obrysy přeskáčů. Je deset stupňů pod nulou. Zapomněla jsem si čepici a teď si za to nahlas nadávám.

Kavkaz

Rubrika: hory, 14.09.2001
Na Kavkaz se jezdí především s cílem vystoupit z ruské severní strany tohoto pohoří na nejvyšší evropskou horu Elbrus (5642 m), která leží v ruské Kabardinsko-Balkarské republice. Kromě něj jsou tu další trekové trasy v nádherných a opuštěných horách.

Jedeme na cyklozájezd

Rubrika: cyklo, 2.07.2001
Jsou i tací mezi námi, kteří se zakoupením zájezdu neřeší jiný problém než být včas u odjezdu na zaplacenou cestu. U cyklozájezdů je však příprava na dobu, strávenou mimo svůj domov částečně v sedle svého šlapacího oře, opravdu nutností.

Jak se na Korfu šlape?

Rubrika: cyklo, 28.06.2001
Projet Korfu autem nebo na skútru je otázkou pár dní a špatného pocitu z rušení klidu v klasických řeckých vesničkách. Jak si tedy vychutnat zastavený čas ve stínu kamenných domků s rozkvetlými zahradami, voňavé stráně a rozkvetlé olivové háje?

Šlapeme bez újmy I.

Rubrika: cyklo, 18.04.2001
Málokdo z nás je takový blázen, aby do práce či na nákup jezdil na kole a ještě ke všemu vybaven od hlavy až k patě cyklistickým brněním. Ale na druhou stranu, proč si pořád něco odříkat a závidět ostatním?

Správná dvojka

Rubrika: cyklo, 18.04.2001
Podle kalendáře je tu jaro už nějakou tu dobu. Podle ručičky teploměru to už vždycky tak hezky nevypadá. Přesto je už vize výměny lyží za kolo lákavá.

Zdravá výživa aneb bašta nejen pro cyklisty

Rubrika: praktické, 18.04.2001
O významu zdravé stravy slyšíme neustále. Při sportování může být to, co jíme nebo pijeme, velmi důležité. Dát či nedát si to knedlo zelo, to je oč tu běží!
 
|< < 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 > >|
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službuNechcete na cestách zabloudit? Naučte se číst v mapách
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: