Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > jak vybrat

Zjištění tvrdosti a mazací komory u klasických lyží

Rubrika: jak vybrat, 17.01.2007
Turista má většinou měkčí a méně přesný odraz, proto bude potřebovat lyže měkčí, aby odrazová plocha (mazací zóna) byla větší. Zkušený lyžař si naopak může dovolit použít lyže tvrdší, protože se dokáže odrazit i z menší třecí plochy. Vhodnou tvrdost lyže ...

Čištění vody na cestách

Rubrika: praktické, 18.03.2005
Znečištěná a neupravená voda může mít za následky břišní tyfus, choleru, amebiázu, žloutenku, střevní otravu a mnoho jiných vážných, dokonce smrtelných nemocí. Nejjednodušší a nejpohodlnější, jak se této vodě vyhnout, je samozřejmě koupit si vodu balenou...

Neprofuk do zimy

Rubrika: jak vybrat, 19.01.2005
„Klečela tam před ním a dýchala mu na přirození. V tom mrazivým větru to byla nejlepší péče o rodinu, jakou si umím představit,“ sděluje nám Pavel cestou na vlak zkušenost svých kamarádů z poslední běžkařské túry v Krkonoších.

Moskytiéra – štít proti hmyzu

Rubrika: jak vybrat, 15.12.2004
Nenechají vás najíst, usnout, spát, odpočinout. Dohánějí člověka k šílenství. Není divu, že si jim v každé oblasti světa říká jinak – komár, midgees, black flyes, gnus.

Dobrá helma chrání a netrápí

Rubrika: jak vybrat, 30.06.2004
Nejlépe ochrání cyklistu helma, kterou nosí rád a umí si ji na hlavu dobře nasadit a zapnout. Je neuvěřitelné, kolik lidí jezdí s helmou jen tak volně nasazenou na hlavě, s řemínky volně plandajícími pod bradou.

Cyklovandr v Čechách

Rubrika: jak vybrat, 30.06.2004
Dříve či později se ocitnete před nelehkým úkolem vybrat ze svých domácích úložných prostor menší než malé množství věcí, které týden na kole budete tahat s sebou. A rozhodnutí je to tím těžší, čím kopcovitější terén očekáváte…

Vybavení na cyklovýlet do Číny

Rubrika: jak vybrat, 23.06.2004
Tak tuhle otázku si asi kladl každý z nás, ať už se chystal na pochod Praha - Prčice nebo na kole do Číny. Vzhledem k tomu, že do Prčic jsem pěšky nikdy nešel, bude se moje rada týkat průjezdu Asií na kole do Číny a zpět.

Na čem se jezdí do světa a s čím se vrací zpět

Rubrika: jak vybrat, 9.06.2004
Naše znalosti byly při shánění vybavení na cyklocestu naprosto nulové. Většinu informací jsme hledali hledali na Internetu. Přímo v prodejnách si část personálu klepala na čelo a ta druhá se nám snažila prodat co nejdražší ležák. Nakonec jsme to vyřešili ...

Trekové hole

Rubrika: jak vybrat, 28.04.2004
Lidé investují do lehkých stanů, spacáků a trekové hole jim přijdou jako přepych. Až několikahodinové sestupy a traverzy ve skutečných horách přesvědčí mnohé o opaku - s hůlkami je batoh lehčí na každém kroku až o 8 kg.

Posezónní údržba lyží

Rubrika: jak vybrat, 7.04.2004
Každá lyže přes zimu škrábne o nějaký ten kamínek, větvičku nebo jehličí. A hele, odlepená pata lyže, jak jsme je zabodávali do sněhu před hospodou. Skluznice léty zešedla a zchlupatěla, vrstvy starého vosku ne a ne odpadnout. Téměř vše se dá napravit.
 
|< < 1 2 3 4 5 6 > >|