Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Práce v zahraničí > zkušenosti

Získejte zpět daně z práce v zahraničí!

Redakce, Redakce / 20.10.2004
Už je to dávno, co jste si vydělali v zahraničí milióny? Nevadí, daně vám vrátí i za rok 2002, 1999, ve vybraných zemích i za rok 1997. Existují také ale země, kde se vám žádat daně zpět nevyplatí.
 
„Daňové přiznání jsem vyplňovala ještě na Novém Zélandu. Vyplnila jsem příslušný formulář a do roka mi vrácené daně přišly na účet,“ svěřila se mi Eva, která na Novém Zélandu pracovala na falešné tzv. social number a přesto se jí podařilo získat daně zpět.

Každý však nemusí mít ten správný zdroj informací a štěstí k tomu ani při návratu daně z legální práce. V ideálním případě stačí vyplnit příslušný formulář, který je ke stažení na webu daňové správy každé země, a zaslat jej spolu s požadovanými doklady co nejdříve po skončení daného fiskálního období. Při podání daňového přiznání je nutné mít poslední výplatní pásku (tzv. pay check) a zápočtový list. Nemáte je? Pokud bývalý zaměstnavatel komunikuje, není problém je získat. Problém nastává, když na vaši výzvu o zaslání příslušných dokladů nijak nereaguje. „Takové případy se stávají. Někdy se dokonce až při podání žádosti o vrácení daně přijde na to, že zaměstnavatel nic za svého zaměstnance či brigádníka neplatil,“ přidává zkušenost Judita Mazánková ze společnosti Taxback.com. Je tedy dále na žadateli, zda zaměstnavatele sám osobně navštíví nebo na něj podá stížnost.

Pokud si na toto papírování sami netroufnete, můžete zpracování daňového přiznání svěřit specializovaným společnostem, které si za svou činnost nechávají určitá procenta z navrácené částky. „Optimální je odevzdat vyplněné formuláře s příslušnými dokumenty do konce daného fiskálního období v příslušné zemi. V takových případech je velká pravděpodobnost, že dostanete své daně zpět do 2 měsíců,“ radí žadatelům Ivo Brabec ze společnosti ETS Refunds. Fiskální rok se kryje ve většině zemí s rokem kalendářním, jen v Austrálii začíná 1. července, ve Velké Británii 6. dubna a na Novém Zélandu 1. dubna.

Garantovat však dobu navrácení daně nelze, závisí na práci každého z finančních úřadů a složitosti tamní administrativy. „Z amerických států máme nejlepší zkušenosti se státy Ohio, Virginia, New Jersey. New York vrací daně až po 8 měsících, hrozný je také Massachusettes,“ vyjmenovává Ivo Brabec. „Nejlépe se nám obecně spolupracuje s Holandskem, nejsložitější je Německo, což je dáno mimo jiné nestandardními požadavky na osobní údaje při vyplňování formuláře,“ doplňuje Judita Mazánková. A kolik dostanete zpět? Výše vrácených daní vyplývá z výše výdělku a nezdanitelného minima. Rozdíl je mezi studenty a nestudenty, kdy se liší počet a výše odečitatelných položek, ale také mezi jednotlivými zeměmi s jiným daňovým systémem. Ve Francii a Španělsku se refundace ani nevyplatí, naopak téměř celou částku dostanete zpět v Německu, které tak vychází ještě lépe než USA. Zajímavý je daňový systém v Austrálii, kde prvních půl roku platíte daně stejně vysoké jako rezidenti, ale 7. měsíc se vám částka do výše 5000 AUD nedaní.

Specializované společnosti, které za vás daňové přiznání podají, si strhávají v závislosti na zemi, kam vaše přiznání podávají, 6 – 16,5 % z vrácené částky. Navíc se platí paušální poplatky například za dohledání dokladů u zaměstnavatele. Individuální kalkulaci vám provedou někteří zdarma po emailu či telefonicky, jiní nabízejí výpočet předpokládané výše refundace pomocí speciální kalkulačky na svých internetových stránkách.
 
Související články
Programy Work and Travel
Na brigádě v Německu si Češi vydělají méně
Sezónna práca na Novom Zélande
Zprostředkování a podmínky práce v USA
 
Přečteno 5283x
 
 
 
Komentáře
Sleva pri navraceni danivasek, Reagovat
Re: Sleva pri navraceni daniRSA, Reagovat
Re: Re: Sleva pri navraceni daniurednik, Reagovat
Kdyby Vas zajimalo neco o Nemecku...Alo, Reagovat
DaneMike, Reagovat
daneMichal, Reagovat
Re: daneDanovy urednik, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: