Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > On-line cesty > seriály > Černá Hora

Za foťákem hop a skok

Milan Silný / 1.09.2004
Při jednom z našich četných odpočinků si odložil na zem brašnu s fotoaparátem a začal si sundávat i bágl, když v tom foťák s brašnou udělal „hop“ a na šikmé zemi se překulil. Tintí zbystřil, ale brašna zůstala stát a tak si dál se zad stahuje bágl.
 
Jenomže brašna znovu hop a hop, už se regulérně kutálí z kopce dolů neustále zvyšujíce otáčky a rychlost. Tintí se rozeběhl za ní.

„Tintí stůj! Ser na to, vole, zřítíš se. Zabiješ se!“ Nedbá naše varovné výkřiky. Jak řekl Pítrs, „Nerozsvítilo se mu červený světýlko pudu sebezáchovy.“ A Tintí se vrhá za vzdalujícím se fotoaparátem. Odraz. Skok plavmo a už jsou v obětí. V posledním možném okamžiku. Pak už byl sráz příliš kolmý na to, aby tahle „kulturní vložka“ skončila bez následků. Jsme trošku opaření při pomyšlení na to, jak to mohlo dopadnout a proto bere situaci do rukou pes Bobo. Přichází k Tintímu a začíná ho konejšivě olizovat, jako kdyby mu tím říkal „Ty jsi vůl, viď? Ale buď v klidu, už je to za námi.“

Při sestupu se ještě na několika místech pokocháme nádhernými rozhledy. Téměř jednohlasně si odkýváme, že do nedaleké ledové jeskyně Ledena pečina nepůjdeme, protože to je do kopce. Nabereme cestou u pramínku zásoby pitné vody a před šestou jsme zpět v naší Katun Lokvici. „Hlídací“ párek Srbů sice nikde, ale naše věci jsou tu všechny. Na rozdíl od včerejška je nádherný večer. Rozděláváme ohníček a opékáme cibule, na kterých si ohromně pochutnáváme. Bobo dostává tatranku, do které se mu moc nechce, ale nakonec jí sní. Asi aby nám udělal radost. Odměnou mu je špeková kůže, která je tvrdá jako bota.

Setmělo se. Kocháme se hvězdnou oblohou, svítícím měsícem a žhavou šou, kterou předvádí Tintí a Pítrs, protože prohráli „střižbu.“ Musí s rozžhaveným klackem vyběhnout na nedaleký kopec a tam s ním až do totálního vyčerpání mávat, a tím tak vytvářet nejroztodivnější ohnivé obrazce. Trošku nás překvapil Tintí, když se slovy „Díky, sloužili jste mi věrně,“ hodil na oheň kraťasy, které si při své kulturní vložce s foťákem slušně roztrhnul. Bobo se už dávno smotal do klubíčka na svém oblíbeném místě mezi kameny a Srbové stále nikde. Začínáme o ně mít trošku strach. Spřádáme plány, jak bude vypadat naše záchranná akce. Zrovna když jsme v nejlepším, zpozorujeme v dálce záblesk baterky. Srb i s přítelkyní ve zdraví přicházejí. Naším ohníčkem jsme jim hodně ulehčili orientaci v té horské noční tmě. Pítrs a Tintí si ustýlají u ohníčku pod nádherně hvězdnou oblohou. Je dosti pravděpodobné, že do rána nezmrznou. Ale co když je sežerou vlci?

 
Předchozí díly
1. Vlakem do Černé Hory
2. Mojkovac - divoký východ
3. Kaňon Tara
4. Stop do Žabljaku
5. Výstup na Bobotov kuk
Následující díly
7. Černohorské autobusy
8. Hnízdo zvané Ostrog
9. Přímořské letovisko Budva
10. Boka Kotorská
11. Cesta do Podgorici a ještě dál
 
 
Přečteno 1079x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: