Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > On-line cesty > seriály > Nový Zéland

Z Nového Zélandu přes Amsterdam domů

Petr Bulka / 14.09.2005
Jdeme zpátky do backpackeru, bereme batohy a čekáme venku na airbus. Byla docela zácpa, tak jsme přijeli na letiště jenom hodinu před odletem. Jdeme se odbavit. Trvá to hrozně dlouho. Za námi už nikdo není. Přijdeme k přepážce a problém. Pája má z Amsterodamu vystavené dva lety na stejné jméno. Chvíli to tam šéfuje, ale to už kolem splašeně začala pobíhat nějaká organizátorka našeho letu. Letadlo je připravené k odletu a čeká se jenom na nás a tak začala plašit.
 

My jsme ještě museli vyplňovat nějaký odletový formulář, ale to už jsme utíkali za tou splašenou ženštinou, nejdřív do banky, kde byla nekonečná fronta, kterou jsme celou předběhli, a museli zaplatit odletový bakšiš $25, a pak hned k pasové kontrole, tam opět před celou frontu a utíkat až do letadla. Sotva jsme tam vlezli, zabouchly se za náma dveře a už jsme se rozjížděli. Takový to byl fofr.
Pája se zul. Kolem sedící lidé začali omdlívat. Tak se zase obul. Teď už jsme po prvním jídle a ani jsme si nestačili vyměnit NZ dolary. To je v háji. Snad to půjde na Taiwanu. Tak a je tu Taiwan. Venku strašně prší a není zrovna teplo. Našli jsme banku a měníme money za nevýhodný kurz. Z $NZ na $TW a z $TW na €. Alespoň něco. Z Taiwanu už sedíme každý sám. Let se hrozně vleče, kolem brečí děti a nejde spát. Z Taiwanu do Bangkoku 4 hodiny. Pája zaspal jídlo, ale zato seděl mezi dvěma holkama. Já jsem seděl vedle uličky, po pravé straně jedno volné místo a pak ťapina.V Bangkoku vzpomínám na Thajsko. Je tu hic 30°C a přitom jsou 3 ráno. Všichni se na nás usmívají. Let do Amsterodamu trval 12 hodin. To byla hrůza. Pája seděl pořád mezi těma dvěma, ale vedle mě dva pupíci. V TV běžely hrozné filmy, na které se nedalo koukat. Spát se mi po pěti kafích a deseti sklenicích vína také nechtělo, tak jsem to docela protrpěl.

Letiště v Amsterdamu

Teď už sedíme v Amsterdamu v hospůdce a popíjíme místní pivečko. Venku padá sníh a my vzpomínáme na Zéland. Jdeme si nechat vystavit palubku, ale je tam hrozná fronta. Deset minut před odletem mi praskají nervy, celou frontu předbíhám a vystavujou nám jí. Přiběhneme k bráně a náš let byl zrušen. Znovu stojíme frontu, přebookovávam náš let, jdeme zas k jiné bráně a let zpožděn. Čekáme dalších 6 hodin do odletu. Konečně nastupujeme. Hlásí nám že bude zpoždění asi 3 hodiny. Po první hodině čekání chcípnul v letadle motor a všechno zhaslo. Sedíme po tmě a místo klimatizace letušky větrají dveřma. To je zima. Oznamují nám, že motor nejde nahodit a že už je na cestě pozemní personál na opravu. Další hodina a hlásí, že letiště bylo uzavřeno a my musíme zpět do odletové haly. Čekáme další hodinu než nám přistaví výstupní tunel, abychom vůbec mohli z letadla vylézt. Co bude dál? Oznamují nám, že ani oni nic nevědí a že se máme sami někde doptat, co se bude dít. Vylézáme.
Kolem další tisíce zmatených lidí, nikde nic nefungovalo, nikdo nic nevěděl. Zkrátka totální kolabs. Přidává se k nám jedna Češka, která pracuje v Amsterdamu a o půlnoci jí bude 25 let. Teď tam po letišti splašeně lítáme tři, ale po půl hodině to vzdáváme. Zavřeli všechny přepážky, všechny obchody, bary i restaurace, až na jeden malinký bar, u kterého byla kilometrová fronta. Byl v něm ale zákaz prodeje alkoholu (jenom kafe a kola). Nikde žádné jídlo. Dalších 12 hodin chodíme sem tam a kecáme. Všude kolem spí na zemi tisíce lidí. Vypadá to jako mezinárodní slet bezdomovců (businessmani s notebookem  pod hlavou a přikrytí novinama).
V 7 ráno je už živo jako v úlu. Přicházejí první odbavovací úředníci za přepážky, ale musí je chránit hodně policistů, protože na ně začínají útočit vzteklí lidé a hlavně černoši. My se snažíme několik hodin vystát jednu frontu, ale začíná tam strkanice, nějaké prapory a křik. Docela mela. Přibíhají další policisté a snaží se ten dav uklidnit. Jdeme pryč. Zkoušíme to dál a předbíháme, jak se dá. Konečně jsme u přepážky. Nikdo ale nic neví. Kolem běhají piloti a hledají svá letadla. Ptají se všech a nikdo zase nic neví. Něco nám bookují a my jdeme k té bráně. Let zrušen. Jdeme zpátky a po několika hodinách nám přebookovávají let a oznamují nám, že stejně neví ani, kde máme zavazadla. Sháníme naše ČSA letadlo, protože nikde není nic napsáno. Hurá, našli jsme ho. Svítí před ním ale tabule “let do Birminghamu”. No to je pěkný.
Lezeme dovnitř, dveře se zavírají a hlásí hodinu zpoždění. Po 3 hodinách hlásí, že už jsou před náma jenom dvě letadla na odmrazení a odlet. Zase čekáme až nás odmrazí a pak už konečně letíme. A je to tu. Praha. Hlásí - 20°C. Jdeme pro batohy. Smůla, nejsou tu. Jsme jenom v kraťasech a mikině (+ kytara a věněc žlutých orchidejí na krku). Ostatní věci jsou ve velkých batozích. Jdeme to reklamovat. Říkají, že nám to přivezou domů, až se někde ve světě najdou. Teď čekáme na autobus. Je hrozná zima a my vzpomínáme na NOVÝ  ZÉLAND. Sakra, už jsme doma..... . .

 

 
Předchozí díly
1. Let na Nový Zéland
2. Hledání práce na Novém Zélandu
3. Tupouni - takhle se peníze na Novém Zélandu nevydělávají!
4. Štědrý den a Silvestr na jižní polokouli
5. Cestování po Zélandu - hladoví a bez peněz
6. Konec práce, začátek cestování s penězi
7. Od Wellingtonu až po Mt. Cook
8. Přes Milford Sound na ledovec Franze Josefa
9. Trek v národním parku Tongario
10. Setkání s Maory a drahý Hobitín
11. Rezervace letenek u neexistující společnosti
12. Kempy na obálkovou metodu
13. Prodáváme auto a balíme domů
 
Přečteno 3661x
 
 
 
Komentáře
PrispevekHejbi, Reagovat
prispevek Reagovat
Pohoda Reagovat
Re: PohodaJarda, Reagovat
AmsterodamCHristyan, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: