Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > novinky

Veletrh Sportlife 06 - postřehy

Redakce / 21.11.2006
Nyní již jediný mezinárodní sportovní veletrh v ČR pořádaný na podzim využil nové zastřešené prostory rozsáhlého brněnského výstaviště. Ulevilo se tak především cyklistickému pavilonu V, kdy spinning pro více než 80 lidí byl přesunut do haly Fitness a menší vystavovatelé čekali na návštěvníky v nové hale G. Hala A1 s outdoorem se za léta fungování veletrhu pomalu zaplňuje, ale nevhodný termín pro obchodníky je vidět zejména na účasti výrobců z Čech.
 

Outdoor

Halu s outdoorovým vybavením letos zaplnil svou účastí HUDY sport, který na jemu přiřazeném prostoru představil široké veřejnosti značky, které si sám dováží (Millet, Deuter, The North Face, Icebreaker). Výjimkou byla značka Direct Alpine, která již jako jedna z mála českých značek zůstala i v Hudyho katalogu.
V pavilonu outdooru se však představily i zcela nové značky, které na veletrhu zkoušely své štěstí u obchodníků a testovaly zájem u konečných spotřebitelů. Mezi ně patřily i stánky s názvy, které českým očím ani uším příliš neříkají. Je zvykem, že asijští výrobci hledají odbyt pro své výrobky všude a bylo otázkou času, kdy zkusí i menší outdoorové veletrhy než je ISPO.
Zájem novinek u obchodníků i veřejnosti zkoumali také již zavedení dovozci nebo výrobci. Nové modely se na stánku mnohdy vyskytovaly jen ve vzorku. Konečné podoby novinek si budete moci prohlédnout většinou až na jarním veletrhu Sportprague.
V jednom z křídel haly A1 přibyly stánky outdoorově-adrenalinových sportů (snowkitting či tandemové seskoky) a cestovních kanceláří s aktuální zimní nabídkou. K atrakcím pro návštěvníky, jakými je již tradičně lanové centrum, kmenolezení a kladka natažená nad celou halou, přibyl letos lanový most.

Nově prezentované značky:
SNOWWOLF (technické membránové budny a kalhoty)
GELERT (vybavení pro turistiku)
CRISPI (horolezecká, outdoorová, lovecká a vojenská obuv)

Novinky:
TEXPON - nový systém zpevnění ponožek v oblasti kotníku
DOLDY voděodolné tašky a batoh na snowboard
SENSOR – termoprádlo s příměsí stříbra, vlněné termoprádlo (35 % vlna, 65 % polyester)
TREKSPORT – konečná podoba membránových bund

Cyklistika

Původní cyklistická hala V se rozdělením cyklistiky do více hal provzdušnila, což jí velmi prospělo - v centru haly zůstali jen ti největší vystavovatelé. Ti toho uměli náležitě využít. Součástí stánku značky Scott se stal například celý kamion – samozřejmě ve firemním provedení.
Bohužel druhá hala zaměřená na cyklistiku zůstala trochu mimo zájem návštěvníků především kvůli obecně špatnému značení v rámci veletržního areálu. Nerozumné bylo také zcela uzavřít Rotundu, která je hlavním vstupním bodem od hlavní brány. Návštěvníci tak kroužili kolem rotundy jen proto, aby vešli buď do haly A1 nebo A2. Nalepit během veletrhu pod velké ukazatele vždy příslušný obor, který v hale je, nebo pozornit již zdálky na uzavření dané haly, by ušetřilo pár posledních letošních kilometrů i samotným vystavovatelům.

Z cyklistického světa nás nejvíce zaujal každým rokem neustále bobtnající stánek Progress cycle, kde představil skořepinový přepravní obal na kolo za cenu 16 990 Kč. Obal nahrazuje krabicový systém balení kola předevší do letadla - obal je z ABS desky o síle 5 mm, obsahuje vnitřní kapsu na sedlo, 2 z 6 uzávěrů mají číselné třímístné kódy. Manipulaci usnadňují 4 otočná kolečka a madla. Obal váží 11,5 kg, měří 94 x 113 x 36 cm. Levnější ochranou kola, ovšem jen proti prachu a hmyzu je potah z pružné Lycry určený pro přepravu kola na střeše automobilu.

Mimo náš zájem nazůstaly ani vozítka pro děti do narození do 3 let. O "kočárky" nejen za kolo je v Čechách nebývalý zájem a toto téma si zaslouží vlastní článek.

Termoprádlo

Každoročně nás překvapuje počet firem, které se zabývají výrobou termoprádla. Obecným trendem těchto výrobců je pouštět se do dalších vrstev cibulového systému - flís, strečový flís, nepropro bundy. Novinkou je výroba bezešvého termoprádla u dalších značek (např. Termovel) a po perných začátcích také vydobyté místo přírodního materiálu v podobě vlny Merino (prezentace Icebreaker, Sensor, loni Devold) ve světě umělých vláken.

Připravujeme články:
Membránové bundy na veletrhu Sportlife (Treksport, Snowwolf)
Vlna ve světě termoprádla
Kočárky vhodné na bruslení a cyklistiku

Uvítáme i vaše postřehy, nejen v komentáři pod článkem, ale i v našem emailu.

 
Související články
Novinky jarního Sportprague
Veletrh Sportlife podruhé
SPORTLIFE 2004 - novinky a zajímavosti
Veletrh Sportlife 2005 – novinky a postřehy
Novinky Sportprague jaro 2006 - dovozci
SPORT Life, Boat Brno a Caravaning Brno – aktivní dovolená na jednom místě
Novinky ve funkčním oblečení na veletrhu Sportprague
Nová generace batohů Doldy
Soutěž o vstupenky na veletrh Sportlife
Postřehy z veletrhu Sportlife 07
Stánek Kalimera na veletrhu Sportlife 08
 
Přečteno 1680x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: