Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > novinky

STANY V ROCE 2003

Redakce, Kateřina Sekyrková / 9.10.2002
Od malých, těžkých plátěných áček jsme dospěli k ultralehkým syntetickým kopulím. Pokud máte pocit, že vývoj se tímto zastavil, jste na omylu. V roce 2003 si koupíte stany s nápaditými a užitečnými, dosud podcenovanými detaily.
 

COLEMAN
Oranžové do mlhy, hnědé do zákopů
Uschlé bahno nebo tráva se stanou dobrou kulisou novým stanům X-2 a X-3 (pro dvě a tři osoby), které mají plně odepínatelnou prostornou předsíňku a tedy poměrně flexibilní hmotnost.
Hnědou barvu si také zasloužil nový model SPIRIT (opět pro dvě nebo tři osoby). Tento tříprutý prostorný stan je zajímavý řešením 4krát zkřížené konstrukce.
Bohužel všichni hnědáčci budou mít pouze laminátové tyče.

Hangáry a la Coleman
Velikost půdorysu 6 x 3 m a výšku předsíněk a ložnic (200 a 185 cm) bude majitelům nových rodinných stanů od Colemana závidět kdejaký student na kolejích. Tyto hangáry pro 4 - 6 lidí se navíc pyšní "okny" ve střeše, které obecně zlepšují prosvětlení jinak tmavších syntetických stanů.
Okno sem, okno tam
Do talíře si přes den uvidíte lépe také ve starších modelech rodinných stanů Coleman (Bispace, Trispace a Quadspace), u nichž je část tmavězeleného polyesteru po stranách nahrazena průhlednou fólií.
 

FREETIME
Proměna Texasu ve Fidji
Po dobré zkušenosti s jediným náročnějším samonosným stanem TrekLite pro dvě osoby (voděodolnost 3 m tropiko, cca 5 m podlážka, duralové tyče), se firma rozhodla pro výrobu a dovoz stejně náročných stanů, které se letos prodávaly pouze v lacinějších verzích pod názvem Texas (3 m tropiko, polyurethanová podlážka a laminátové tyče). V příštím roce se tak stan starého tvaru, ale s novým názvem FIDJI, objeví ve dvou náročnostních verzích a 3 modelech - pro 2, 3 a 4 osoby. FIDJI (Texas) je tříprutý, s větší předsíňkou a dvěma vchody.

HANNAH
Stan ATTACK, člen extrémní série značky Hannah, si přesunul větrání z bočních horních rohů na hořejší část vstupu a ještě si dovolil přišít si sněhové kapsy se zavazováním.
Oblíbený stan ARKTAN se po technickém vylepšení do horších povětrnostních podmínek styděl za svoje původní jméno a přejmenoval se na APPROACH.
Tunelovému stanu MODUL již nesvědčily tyčky uvnitř stanu pod tropikem. S vnějšími tunýlky nad tropikem nejen lépe vypadá, ale také má pevnější a stabilnější konstrukci.
Rodinný stan SPIRIT pro 4 osoby si zkrátil délku všech tyčí a zmenšil plochu svých stěn, aby se při zachování stejného půdorysu a velké předsíně vešel cyklistům do cyklobrašen. Tak vznikl nový SPIRIT-S.

 
 
 
Přečteno 693x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: