Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení

Sportovní veletrh Sportlife v Brně začíná

Redakce / 8.11.2007
Trojice veletrhů SPORT Life, boat Brno a Caravaning Brno promění ode dneška výstavní areál v Brně v Mekku sportovní veřejnosti. Letošní ročník je opět o něco větší než předchozí: o 5 % přibylo vystavovatelů a o 7 % se zvětšila výstavní plocha.
 
Ve 13 pavilonech a na volných plochách návštěvníky čeká nabídka 442 vystavujících firem ze 16 zemí a bezpočet doprovodných akcí.

Veletrhu SPORT Life dominuje sekce BIKE Brno, která letos expandovala už do třetího pavilonu. Počítáme-li první čtyři ročníky pořádané ve Žďáru nad Sázavou, má cyklistická část veletrhu nejdelší tradici a letos slaví již desáté jubileum. Za růstem podle spolupořadatele BIKE Brno Karla Stárka stojí především renesance domácí cyklistické výroby. "Čeští a slovenští výrobci kol a komponentů tvoří největší skupinu vystavovatelů, což v minulých letech nebývalo," upřesňuje Stárek. Co do obsazené plochy ovšem stále vedou dovozci zahraničních značek, početná je i přímá zahraniční účast.

Stejně jako cyklistika posílila také sekce outdoor/indoor, ve které je připraveno několik skutečných lahůdek. V pavilonu B si dali dostaveníčko kromě přispěvovatelů časopisu Kalimera na stánku 101 také nejlepší světoví lezci bez jištění na finále Světového poháru v boulderingu. Proběhnou zde přednášky zajímavých osobností, návštěvníci si mohou vyzkoušet bruslení na umělém kluzišti i lezení na různý způsob. Kdo si chce dění v pavilonu vychutnat z ptačí perspektivy, projede se 15 metrů nad zemí po lanové dráze dlouhé 115 metrů - nejdelší v historii veletrhu.

Sekci fitness o víkendu přestane stačit jediný pavilon D a obsadí i pavilon E, kde se uskuteční Fitness Festival FACE s ukázkovými lekcemi aerobiku, pilates a dalších stylů cvičení. Sportovní veřejnost se může "vyřádit" rovněž na trampolíně, při spinningu, v golfovém pavilonu H nebo jízdou na historických kolech. A samozřejmě sledováním řady vrcholných sportovních klání - od špičkových cyklistických závodů v biketrialu a na horských kolech až po turnaje v pétanque, benchpressu či veslování na trenažéru.

Ke sportovnímu veletrhu patří také účast zajímavých osobností. Letos přijedou například Kateřina Neumannová, Lada Kozlíková, Iveta Hlaváčová, Jan Smolík, Jiří Daler, Ján Svorada, Pavel Padrnos, Josef Zimovčák, Josef Rakoncaj, Stefan Glowacz, Jan Kopka a další sportovní legendy.
 
 
 
Přečteno 1676x
 
 
Hodnocení článku:
 
Komentáře
škodaVerča, Reagovat
ŠkodaSekáč Kadel, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: