Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Turistika > lyže a sněžnice

Skibusy do českých a moravských hor 2012/2013

Anna Strejcová, Kristýna Svatá, Jan Košťálek / 15.02.2013, Aktualizováno
V letošní zimní sezóně 2012/2013 se opět můžete i s lyžemi dopravit do vašich oblíbených hor. Z českých i moravských měst vyjíždějí desítky skibusů a vlaků, které vás pohodlně dopraví ke sjezdovce či běžecké stopě. Díky nim už nebudete muset řešit, kde zaparkujete v zimních střediscích auto, a budete si moci bezstarostně užívat zimních sportů. V tomto článku vám poradíme, jak se dostat do našich nejoblíbenějších lyžařských destinací.
 

Šumava

Skibusy k areálu Zadov

Skibusem se na Zadov dostanete z Písku, Vimperka nebo z Prahy. Skibus na večerní lyžování z Písku jede přes Strakonice a Vimperk na Zadov. Jede ve středu, pátek a sobotu (26.12 až 30.12. denně), dle sněhových podmínek a provozu LA Zadov v termínech 26.12.2012 - 10.3.2013. Více informací naleznete zde.

Přehled autobusových linek včetně jízdních řádů, které se týkají areálu Zadov nebo Nových Hutí. Více informací naleznete zde.

Z Prahy (Na Knížecí) jezdí na Zadov dopravce Stenbus. Skibus jezdí převážně v pátek, sobotu a neděli. Více informací zde.

Cena zpátečního jízdného činí z Písku, Strakonic a Volyně 50,- Kč a ze Čkyně, Vimperka, Zdíkova, Masákovi Lhoty a Nového Dvora 25,- Kč.

Kvilda

Skibus z Prahy na Zadov pokračuje až na Kvildu. Skibus jezdí převážně v pátek, sobotu a neděli. Více informací zde.

Vlakem na Špičák

Na Špičák se dá pohodlně dostat z Plzně nebo Prahy. Zastávka Špičák se nachází 300 m od spodní stanice lanové dráhy. Spěšným vlakem z Plzně (např 9:02) jste za necelé 2 hodiny na Špičáku. Z Prahy jezdí rychlík v 7:15, nevýhodou je dlouhá doba jízdy; skoro 4 hodiny.

Skiareál Lipno

V průběhu zimní sezóny jezdí v Lipně nad Vltavou na dvou trasách s pravidelnými odjezdy skibus, který komfortně a zdarma přepraví návštěvníky nejen do samotného Skiareálu Lipno, ale i mezi jednotlivými zařízeními cestovního ruchu v obci. Více informací zde.

Nejlepší spojení skibusem do Skiareálu Lipno je z Českých Budějovic. Skibus má zastávky v Českém Krumlově, Kájově, Černé v Pošumaví a Frymburku. Je v provozu od 15.12. do 24.3. v sobotu, neděli a státní svátky. Více informací naleznete zde.

Kašperské Hory

Do Kašperských hor jezdí autobusová linka firmy PROBO BUS z Prahy přes Strakonice, Sušice a Soběšice. Více informací o spoji naleznete zde.


Krušné hory

Skibusem na Boží Dar a Klínovec

Na Boží Dar a na Klínovec se dá dostat skibusem z Chebu. Tento skibus zastavuje v Kynšperku, Sokolově, Chodově a v Karlových Varech. Je v provozu každou sobotu v termínu od 9.12.2012 do 14.12.2013. Více informací o časech odjezdu zde.

Do Krušných hor se dále dostanete skibusem z Prahy a z Ústí nad Labem, který zastavuje ještě v Teplicích, Mostu a Chomutově. Více informací naleznete zde.


Jizerské hory

Ještěd

Z města Liberec se na Ještěd dostanete tramvají č.3. Konečná stanice tramvaje (Horní Hanychov) je pouhých 100m od nástupu na lanovku Skalka. Cesta trvá zhruba 15 min. Jízdní řády MHDLib zde.

Bedřichov

Ski areál Bedřichov je dostupný autobusy městské hromadné dopravy z Jablonce nad Nisou i linkovými autobusy z Liberce. Z Liberce se dostanete do Bedřichova za 35 minut. Přesný jízdní řád najdete zde.

Z Jablonce nad Nisou se dostanete do Bedřichova přibližně za půl hodiny. Přesný jízdní řád najdete zde.

Na Tanvaldský Špičák vlakem

Z Liberce a Jablonce nad Nisou se můžete vypravit na Tanvaldský Špičák osobním vlakem. Nejprve pojedete do obce Smržovka, kde přestoupíte na další spoj. Železniční zastávka Tanvaldský Špičák je od sjezdovky vzdálená asi 500 m.

Spojení Liberec -Harrachov

Možnost je také dojet z Liberce do Harrachova vlakem, bez přestupu za 1,5hod. Pozor však, harrachovská vlaková stanice je mimo centrum, avšak pro běžkaře je to pozitivnější - na běžecké tratě je to cca 300m. Z Kořenova jezdí vlakové spojení do polských Jakuszyc.


Krkonoše

Harrachov

Lyžařské středisko v Harrachově je cílem několika linek skibusů. První trasa vede z Hradce Králové přes Hořice, L. Bělohrad, Novou Paku a Jilemnici. Druhá trasa začíná v Jičíně a pokračuje přes Valdice, Železnici, Lomnici n. P. a Semily. Další linka nabírá lyžaře z Mladé Boleslavi, Kosmonos, Mnichova Hradiště, Turnova, Železného Brodu a Tanvaldu. Skibus vyjíždějící z České Lípy dále staví v Mimoni, Jablonném v Pod., v Liberci a Jablonci n. N. Jedna z linek zajíždí dokonce i za hranice a nabírá tak i zahraniční lyžaře. Ta začíná v Rumburku a pokračuje přes Varnsdorf, Zittau, Hrádek n. N. Poslední skibus jede z Prahy – Černého mostu.

Skibusy budou jezdit pravidelně ve středu a o víkendech. Podle sněhových podmínek a zájmu lyžařů budou skibusy možná jezdit i v jiných termínech. Vždy je nutná rezervace, právě podle počtu rezervovaných míst se skibusy budou vypravovat i v jiné dny. Informace o rezervaci míst najdete zde, jízdní řády najdete zde. 

Skibus po Harrachově a spoj do Jakuszyc, jízdní řády a plánek zde.

Špindlerův Mlýn

Do Špindlerova Mlýna jezdí denně skibus z Prahy- Černý Most a zpět. Odjezd 6:40 Praha a v 16:40 zpět ze Špindlu. Další zastávky Mladá Boleslav, Sobotka, Jičín, Nová Paka a Vrchlabí. Každé úterý a čtvrtek získáte slevu na skipas. Více informací ke skibusu zde.

V okolí Špindlerova Mlýna budou od 22.12. do 17.3. jezdit tři skibusy zadarmo: jezdí mezi stanicemi Horal, Medvědín, Hromovka a Labská, vždy přes centrum. Za poplatek se budete moci svézt ze Špindlerova Mlýna na Špindlerovu boudu. Jízdní řády a mapku najdete zde.

Pec pod Sněžkou

Do vyhledávaného střediska v Peci pod Sněžkou jezdí skibus od 25. 12. do 17.3. Vyjíždí z Trutnova a jeho cesta vede přes Svobodu nad Úpou, Horní Maršov a Dolní Malou Úpu. Dále je možné se do Pece pod Sněžkou dostat kombinací vlaku a autobusu. Vlak vyjíždí z Hradce Králové a jede přes Jaroměř, Českou Skalici do Trutnova. Zde přestoupíte na autobus a pokračujete přes Skiport Velká Úpa do Skiareálu SkiPec – Javor. Spoje jsou v provozu v sobotu a neděli od 7.1. do 25.3.2012. Jízdní řády naleznete na stránkách skiareálu zde nebo zde. Důležité informace jsou na tomto odkazu.

Herlíkovice

Do skiareálu v Herlíkovicích jezdí velké množství skibusů. Z Prahy z Černého Mostu vyráží skibusy na denní lyžování, a to každý den. Dále jezdí skibusy do Herlíkovic na sobotní denní lyžování z Benešova, Divišova, Hradce Králové, Pardubic,Radotína,a Vlašimi, každý den potom z Jičína, Mladé Boleslavy a Poděbrad.

Na večerní lyžování se můžete svézt v pátek z Chlumce nad Cidlinou, a ve středu z Jičína, Mladé Boleslavy, Radotína a v sobotu z Poděbrad. Z Prahy na večerní jede skibus ve středu a sobotu. Rezervace, jízdní řády, ceny a další informace najdete na internetové stránce www.snowhill.cz.

Sjezdovky Šachty a Kamenec

Tyto skiareály se nachází u obce Vysoké nad Jizerou a Jablonec nad Jizerou, jsou od sebe vzdálené 5km. Skibusy do těchto areálů jezdí z Mladé Boleslavy, Prahy a Turnova. Rezervace, jízdní řády a další informace najdete na internetové stránce www.snowhill.cz.

Orlické hory

Do Orlických hor letos opět jezdí společnosti Orlobus a Audis Bus. Skibusy společnosti Orlobus budou v provozu od 19.12.2012 do 14.12. 2013 a pojedou o všech víkendových dnech a svátcích. Skibus vyjíždí z Náchoda a pokračuje přes Nové Město nad Metují, Olešnici v Orlických horách, Sedloňov, Deštné v Orlických horách až na Šerlich. Více informací najdete na stránkach dopravce zde.  

Tři linky společnosti Audis Bus jezdí každou sobotu a neděli a ve státní svátky. První linka vede z Rychnova nad Kněžnou přes Javornici, Slatinu, Pěčín a Rokytnici v O. h. do Říček v Orlických horách. Na této trase je nutné přestoupit v Rokytnici na jiný autobus. Druhá linka vede z Častolovic přes Kostelec n. O., Rychnov v O. h., Solnici, Skuhrov n. B. do Deštného v Orlických horách. Poslední spoj má dvě varianty. Společný je spoj z Ústí nad Orlicí přes Libchavy, Žamberk do Rokytnice v Orlických horách, zde je možné pokračovat do Říček nebo do Deštného. Více informací naleznete na stránkách dopravce zde.

Jeseníky

Karlov a Praděd

Do Jeseníků se dostanete autobusem z Ostravy, který pokračuje dál přes Opavu, Bruntál, Malou Morávku, Hvězdu a končí až na Ovčárně. V provozu je od 26.12.2012 do 31.3.2013 o víkendech a ve dnech státních svátků, nejede 31.12.2011 a 1.1.2012. 

Další trasa vede z Olomouce přes Litovel, Uničov, Rýmařov, Malou Morávku, Karlov, Hvězdu a Ovčárnu. Jede od 26.12.2012 do 1.1.2013 denně, od 5.1.2013 do 31.3.2013 o víkendech, od 11.3.2013 do 17.3.2013 denně.

Pokud jste z Krnova, tak máte možnost využít linky z Krnova přes Malou Morávku, Karlov, Hvězdu a Ovčárnu. Tento spoj jede od 25.12.2012 do 1.4.2013 denně.

Další možností je linka z Karlovy Studánky, přes Hvězdu na Ovčárnu. Tento spoj je provozován denně.

Jízdní řády k výše uvedeným linkám naleznete zde.

Ski areál Paprsek

Spoj na trase Hanušovice- Staré město - Velké Vrbno najdete zde.

Červenohorské sedlo

Na Červenohorské sedlo se nejlépe dostanete ze Šumperka. Autobus vyjíždí například o víkendu v 8:15 viz.

Beskydy

S lyžemi do Beskyd

Také do Beskyd jezdí autobusy společnosti Veolia Transport Morava. První spoj jede z Ostravy přes Frýdek Místek, Ostravici, Bílou, Mezivodí, Bumbálku, Velké Karlovice na Razulu. Jede od 26.12.2012 do 3.3.2013 denně, výjimkou je Silvestr a Nový rok.

Z Nového Jičína poprvé vyjede skibus 25.12. a pojede přes Kopřivnici, Frenštát pod Radhoštěm, Trojanovice, Ostravicí až na Bílou. Skibus jezdí denně do 30.12.2012 a od 25.2.2012 do 30.3.2013, jinak od 5.1.2013 do 3.3.2013 počítejte s tím, že bude jezdit jen o víkendech. Skibusy jsou provozovány jako běžné autobusové linky a mohou je využít k přepravě jak lyžaři s lyžemi, tak i všichni ostatní cestující.

Bližší informace získáte na této adrese.

 
Související články
Jarní lyžování
Lyžování na Šumavě
Upravené běžkařské tratě
Počasí v lyžařských střediscích u nás i v zahraničí
Méně známé lyžařské běžkařské tratě v západních Čechách
Horní Mísečky –jarního lyžování ráj
Webkamery – oči do šumavských kopců
Webkamery v Beskydech
Běžecké mapy Jeseníků a Beskyd zdarma
Webkamery v Krkonoších
Slevy na ISIC/ALIVE/ITIC v českých lyžařských areálech
Související odkazy
Skiareál Špindlerův Mlýn
Skiareál Kašperské Hory
Informační portál Jeseníky
Skiareál Ještěd
Informační portál Beskydy
Skiareál Bedřichov
Skiareál Pec pod Sněžkou
Skiareál Lipno
Skiareál Klínovec
Skiareál Špičák
Skiareál Harrachov
Skiareál Tanvaldský Špičák
Skiareál Zadov
 
 
Přečteno 157410x
 
 
 
Komentáře
GreatAidan, Reagovat
Kevin Durant ShoesGeorgette, Reagovat
Adidas NMD WomensAnthony, Reagovat
Christian Louboutin shoesAnthony, Reagovat
Goyard BagsWilliam, Reagovat
Pandora Charms OutletPhyllis, Reagovat
Oakley OutletWilliam, Reagovat
Air Max 95Katherine, Reagovat
Pandora Charms OutletCatalina, Reagovat
Pandora Bracelet CharmsBarbara, Reagovat
KD 11 shoesCatalina, Reagovat
Nike UKWilliam, Reagovat
Good workSunny, Reagovat
Jordan 11Catalina, Reagovat
Vans OutletWebb, Reagovat
Kevin Durant ShoesLauren, Reagovat
Ray Ban GlassesRodolfo, Reagovat
Yeezy 350 V2 BoostWebb, Reagovat
Ralph Lauren Outlet StoreLauren, Reagovat
Timberland Boots For MenKatina, Reagovat
Nike Cortez WomenNicholas, Reagovat
Moncler JacketsKatina, Reagovat
Coach OutletLauren, Reagovat
Louboutin ShoesLauren, Reagovat
Nike KD 10Sarah, Reagovat
Air Force 1 ShoesBynoe, Reagovat
Christian LouboutinTim, Reagovat
itbacklabsbacklabs, Reagovat
ZajímavýMichele Sullivan, Reagovat
ZajímavýMichele Sullivan, Reagovat
ZajímavýMichele Sullivan, Reagovat
NBA JerseysPhyllis, Reagovat
itbacklabsbacklabs, Reagovat
itbacklabsbacklabs, Reagovat
itbacklabsbacklabs, Reagovat
NBA Jerseys From ChinaKatherine, Reagovat
Jimmy Choo ShoesAnthony, Reagovat
Christian Louboutin ShoesBynoe, Reagovat
Wholesale NFL JerseysParker, Reagovat
Nike Shoes For WomenAnthony, Reagovat
Nike Air Max 90 UltraParker, Reagovat
Christian Louboutin ShoesJanes, Reagovat
Adidas Outlet StoreWilliam, Reagovat
NFL StoreWalker, Reagovat
Fila SandalsGeorgette, Reagovat
New JordansKatina, Reagovat
Yeezy Boost 350Kim, Reagovat
Skechers ShoesRodolfo, Reagovat
Ralph Lauren OutletPhyllis, Reagovat
NFL Fan ShopMaria, Reagovat
Vans OutletNicholas, Reagovat
Adidas YeezyKim, Reagovat
Moncler Outlet StoreBarbara, Reagovat
Adidas YeezyParker, Reagovat
Kate Spade OutletWilliam, Reagovat
Nike Lebron 15Anthony, Reagovat
Skechers ShoesKatina, Reagovat
Pandora NecklacesGeorgette, Reagovat
Christian Louboutin UKBarbara, Reagovat
Retro Jordan 11Barbara, Reagovat
Hermes Belt MenNicholas, Reagovat
Re: Hermes Belt MenGina, Reagovat
seznamkunc, Reagovat
Re: seznamSunny, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: