Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > On-line cesty > seriály > Nový Zéland

Setkání s Maory a drahý Hobitín

Petr Bulka / 17.08.2005
My jedeme po vedlejší silnici až do našeho kempu v Napieru. Tady budeme 3 dny až do pondělí a já si tu zkusím nechat prodloužit vízum. Teď se smažíme na pláži, ale nedá se koupat. Sám jsmm to zkoušel, ale ty vlny jsou skutečně obrovské, semlelo by mě to jak vídeňský páreček.
 

My jedeme po vedlejší silnici až do našeho kempu v Napieru. Tady budeme 3 dny až do pondělí a já si tu zkusím nechat prodloužit vízum. Teď se smažíme na pláži, ale nedá se koupat. Sám jsmm to zkoušel, ale ty vlny jsou skutečně obrovské, semlelo by mě to jak vídeňský páreček.

Místní historická slavnost

Večer popíjíme vínko v kempu a díváme se kolem sebe na lidičky, jak se převlékají do legračních kostýmů, nasedají do aut a někam odjíždějí. Jdu se zeptat jednoho šefíka, co se kde děje. Vysvětluje mi, že se v Napieru pořádá každoroční historická slavnost z dob 2.světové války.
Hmmm, jeli bychom se tam také podívat, ale už jsme oba pili a nemůžeme řídit. Co teď? Jdeme na stopa. Hned druhé auto zastavuje a už to vevnitř vidíme. Bílá oprejskaná dodávka se třema Maorama (jedna byla Maorka). Všichni ale byli ožralí a zhulení. To byla síla. Hlavně, že jsme se vezli. Po asi 7 km zastavili u jednoho obchodu s alkoholem. Jeden vylézá a to druhé „hovádko“ se mě ptá, jestli máme peníze. Pohotově říkám: NO, ONLY  LITTLE  MANY, děkuju mu za svezení, rychle vylézáme a dál už ťapeme zbylé 3 kilometry do centra pěšky. Cestou už potkáváme automobilové veterány. V centru to vypadá jako před sto lety. Staří i mladí, prostě všichni byli oblečení v dobových kostýmech, kolem samí veteráni auta a parní vlaky a válce a letadla a kapely a kolem běhali doboví četníci s pendrekama a zkrátka všechno. No prostě úplně jiný svět. Zašli jsme na pivko a později i na disko. Ochutnali jsme 5 druhů piv a naučili jsme místní dělat „houbu“. Zpátky do kempu už nám nic nezastavilo, tak jsme to šli pěšky, tedy skoro utíkali celých 1,5 h.

Česká setkání jiného druhu

Ráno jsme zajeli do Napieru a já v infocentru zjišťuju, kde je tady imigrační. Odpověď přišla nečekaná. V Napieru imigrační není. Musím to zkusit až v Aucklandu. Jedeme zpátky do kempu a smažíme se celý den na pláži. Večer jsme v kempu potkali tři Čechy. Dvě holky a jeden kluk tak kolem 28 let. Byli v Aucklandu na studijním pobytu každý v nějaké rodině. Teď jim pobyt končí a cestují v pronajatém autě. No větší SNOBY jsem snad ještě nepotkal. Smějou se nám do gésichtu, když jim Pája povídá, jak jsme tady žili a kolik jsme si vydělali – posílají nás hustě do háje. Kašleme na ně a jdem spát.

Drahý Hobitín

Ráno ještě čekám na fax z domova a pak vyrážíme 160 km na sever do maorské vesnice Rotorua. V maorské vesnici Rotorua všechno síří a bublá. Člověk vidí jen samé termály a maorské vystoupení (fotim se s Maorama). Z Rotorua jsme se jeli podívat do míst, kde se točil film Pán prstenu. V infocentru zjišťujeme, že se tam jezdí autobusem, který zrovna odjíždí a docela draze se platí za lístek. Chytří Češi ovšem nenápadně vyčkávají v autě schovaní za autobusem a po vzoru západních kriminálek sledují autobus 15 km až na místo. Bohužel tentokrát to nevyšlo, jelikož to místo s Hobitíma domečkama leží na soukromém pozemku, kam nás nepustili. Fotím se alespoň u Hobitích záchodků. Pokračujeme v jízdě do Aucklandu. Cestou musíme zastavovat, protože máme hlad, a tak si vaříme. V Aucklandu hledáme kemp a nemůžeme ho najít.  Několikrát se ptám na cestu, až jsme konečně TADY! Ale komáři, ty tu koušou všude stejně.

 
Předchozí díly
1. Let na Nový Zéland
2. Hledání práce na Novém Zélandu
3. Tupouni - takhle se peníze na Novém Zélandu nevydělávají!
4. Štědrý den a Silvestr na jižní polokouli
5. Cestování po Zélandu - hladoví a bez peněz
6. Konec práce, začátek cestování s penězi
7. Od Wellingtonu až po Mt. Cook
8. Přes Milford Sound na ledovec Franze Josefa
9. Trek v národním parku Tongario
Následující díly
11. Rezervace letenek u neexistující společnosti
12. Kempy na obálkovou metodu
13. Prodáváme auto a balíme domů
15. Z Nového Zélandu přes Amsterdam domů
 
 
Přečteno 3815x
 
 
 
Komentáře
PraceMarketa, Reagovat
Re: Praceantonin, Reagovat
Re: Re: PraceMarketa, Reagovat
Re: Re: Re: Praceantonin, Reagovat
Re: Re: Re: PracePetr Bulka, Reagovat
kia oraantonin, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: