Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > testovna

Rock Pillars Ozone

Zuzka Hlaváčková / 26.10.2011
Tak trochu s křížkem po funuse na recenzi, tak akorát na dlouhodobý test - lezu v nich přes rok. Což už je, myslím, slušná doba na test. Řeč je o sportovních lezačkách Rock Pillars Ozone.
 


Boty vás určitě nejdříve zaujmou svojí barvou - křiklavě zelená je vcelku oku nepřizpůsobivá a ne každému sedne. Ale ruku na srdce, zelená nevydrží dlouho. Pak vás překvapí ten pásek přes špičku. Příjemná věc na špičkování, ale znám pár lidí, kteří se do boty právě kvůli tomu pásku nedostali. Má to prý pomáhat tomu, aby se bota na noze neotáčela, neklouzala dopředu a držela tam, kde má. Lezečky (pokud nejsou nazouvací) se mi na nohách všeobecně netočí a díky mým rolovacím prstům nekloužou, takže nemám srovnání. A šedá barva pásku přes patu je jen designová lahůdka. Boty jsou zevnitř podšité látkou, takže příjemně sají pot z nohy. Opravdu sají. Bohužel.

Praktické zkušenosti

Přejdeme k praktickým zkušenostem. První, co mě překvapilo, je nadstandardní výdrž bot samotných. To je ale nejspíš mojí váhou a taky tím, že s nimi lezu pouze na stěně. Po tom roce je lepička sice značně zesláblá a kucká z posledního, ale nejsou naskrz (to přijde teď, tuším). Velké překvapení pro mne bylo, jak jsou boty tvrdé. To je v mých očích odsoudilo jen na stěnu, právě tam mě totiž bolí prsty nohou z malých stupů. To tyhle boty parádně eliminovaly a navíc v nich mám vcelku jistotu a občas i ten cit. Na skalách jsem s nimi naopak moc spokojená nebyla, tam potřebuji (a chci) stupy cítit pod prsty - to mi neumožňovaly a chovaly se jako kopýtka. Špičku mají jinak vyřešenou parádně a vzhledem k tomu, že jich na stěnách vídávám čím dál tím víc, je udělaná nejspíš tak dobře univerzálně, že prostě sedne skoro každému. I svoje prsty do nich sroluju - i přesto, že je na špičce povlak, který má prodloužit životnost boty,  umělá kůže povolí a příjemně se vytvaruje okolo prstů.

Další ,,problém" je s patou. S patou mívám problémy všeobecně - ta moje je moc úzká a titěrná. Ozone QC mají patu velmi, velmi úzkou a zpočátku mi sedla parádně, nicméně stejně jako zbytek boty se po čase vytáhla (i do šířky!) a po stranách teď mám bubliny. Zatím jediné boty, ve kterých mám patu vážně jistou, tak zůstávají La Sportiva Solution. Předpokládám, že kvůli tomu, že je pata uzavřena v té gumové skořápce okolo.

A poslední výtka se týká v podstatě všech podšitých lezeček - smrdí. Po tom roce velmi mocně, to přičítám velmi intenzivnímu lezení a ne úplně dobré péči z mojí strany. Sice to ještě nedosáhlo takové úrovně, že by mi smrděl celý batoh až ven, ale poté, co je prolezu, půjdou rovnou k popelnici. Já totiž ten smrad z lezeček nikdy ničím nevyprala.

Shrnutí

Boty jako celek jsou zpracovány velmi kvalitně - jediné, co se ,,pokazilo" je, že mi zrezly poutka u sucháčů. Ty samotné drží nadále, nikde se nic neodpáralo, neodlepilo a to i po velmi intenzivním používání.
Celkový střih sedne spíš užším nohám a pokud máte taky úzkou patu, jsou to nejspíš boty pro vás.

Konečný verdikt je takový: za zkoušku určitě stojí. Pokud vám sednou a máte rádi tvrdší boty, není co řešit. Je to zcela nepochybně velmi kvalitně zpracovaná bota, která, pokud se k ní budete chovat aspoň trochu slušně, vydrží. A nakonec - ta zelená přece není zas taková překážka ;)

 
Související odkazy
Rock Pillars
 
Přečteno 4770x
 
 
 
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: