Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Rady na cesty > doprava

Riziko na stopu - zfetovaný řidič

Pavel Pilch / 10.08.2005
Stopování je levná alternativa, jak se dostat do krajin nepřístupných veřejné dopravě. Kromě mnoha výhod má i svá úskalí. O té horší stránce stopu je náš příběh ze Slovinska.
 
Počátkem druhé poloviny srpna 2004 jsme se konečně vymotali z Itálie a dostali se do Nove Goricy ve Slovinsku. Město připomínalo Třinec, obchody byly celkem levné, ale pusté. Stáli jsme na stopu a mířili na Tolmin. Asi po dvou hodinách nám zastavil mladý pár. Holka a kluk, mladí lidé, kluk nějaké to kéro, slečna vypadala přívětivě. Auto - malé červené kupé. Jeli do Tolminu a uvolnili nám flek vzadu.
Asi po třech kilometrech se zastavili u stánkaře koupit zmrzlinu, což působilo opravdu uklidňujícím dojmem. Hádali se o něčem, ale ne nevraživě, jen prostá výměna názorů mezi partnery. I když jsem slovinsky vůbec neuměl, rozuměl jsem slovům, která označovaly žloutenku, AIDS, krizové centrum, testy a podobně. Taková narkomanská hantýrka. Navíc se zdálo se, že holka studuje jakýsi leták, vydávaný místním krizovým centrem. Myslel jsem, že možná pracujou jako streetworkeři, nebo je to prostě zajímá. Z hovoru jsem však brzo pochopil, že holka chtěla, aby kluk šel na nějaké testy, což on odmítal. Vezli nás tedy feťáci.
Když se cesta vymotala z města, kluk zahnul na křižovatce doleva, i když cedule "Tolmin" ukazovala napravo. Dostal jsem už vážně strach. Ale třeba to byla zkratka. Pak jsme se ale dostali do nějakých hor a skal, sjeli dolů dlouhou cestou do kamenolomu, kde vůbec nikdo nebyl. Ideální místo pro vraždu dvou cizinců.
Ujišťovali nás, že je vše v pořádku a že máme chvíli počkat. Donutili nás vylézt z auta, naše bágly si nechali v něm. No, třeba nás jen okradou a nechají být. Nestalo se. Oba si šlehli to svoje a vzali nás zpět. Cesta se zfetovanými blázny byla o to děsivější. Týpek za volantem usínal ve stopadesátce a holka byla totálně na sra*ky. Cpala mu nohy do volantu apod. Vrchol byl, když jí předal volant, aby si někde něco vyřídil.
Nakonec nás vyhodili na místě metalového festivalu Metalcamp, kam jsem sice vůbec neměli plán jet, ale poznali jsme tam pak pár lidí. Není tedy všechno vrah, co fetuje. Přesto ale nedoporučuji nikomu takto riskovat. Sám jsem byl vyděšený jako nikdy předtím. Sami jsme se pak s podobným případem setkali ještě asi dvakrát, to už jsme ale s nimi dále nejeli. Nejen že jsme si nemuseli ničit nervy strachem, ale možná si i zachránili život.
 
Související články
Autostop
Autostopem po Evropě
Skotští důchodci na hašiši
 
Přečteno 3260x
 
 
 
Komentáře
jo jopavel, Reagovat
to je drsny Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: