Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > On-line cesty > seriály > Nový Zéland

Rezervace letenek u neexistující společnosti

Petr Bulka / 24.08.2005
Vstáváme brzo a jedeme do centra. Parkujeme na nejhlavnější ulici vedle Sky Tower v podzemních garážích. V infocentru zjišťuji, kde je tu imigrační úřad. Pak jdu ještě do internetové kavárny podívat se na tahák kvůli formuláři. A vzhůru na úřad. Vzal jsem si na to sváteční košili, žvýkačku a navoněl jsem se. Přijdu k přepážce a sebevědomě ze sebe sypu, co mám na srdci.
 

Úřednice trpělivě poslouchá a pak mi oznamuje, že imigrační je o patro níž, tady že to je jenom nějaká odnož.  Dole se už mačkaly mraky lidí. Samej Asiat, Ind a bůh ví co ještě. Jenom já s Pájou dva Evropani. Vyzvedávám si formulář a vyplňuji. Pak vystát nekonečnou frontu k další úřednici. Doufám že to půjde hladce. Podávám jí formulář, vysvětluju jí situaci a ona jako automat odpovídá. Chce po mě takové věci, které nemůžu splnit. Musím odletět domů s Pájou. Mam zkaženej zbytek dne. Celý den strávený v úřednický mašinérii a úplně k ničemu.

Jdeme si zabookovat letenky, než nám tam zavřou. Jaké je ale překvapení, když přijdeme na adresu sídla letecké společnosti a ona tam není. Jezdíme výtahem od patra k patru a nikde nic. No to je teda průser. Vlezli jsme tedy do nějakých kanceláří, kde se svítilo. Nikde ale žádní lidé. Jdem dál tou chodbou až jsme vlezli do dalších dveří a ejhle. Kouká na nás asijská učitelka angličtiny i se svou třídou. HUPS!? Překvapeně se usmála a ptá se co potřebujeme. Říkám jí, že tu má sídlit let. spol. Eva Air. Chvilku přemýšlí a pak nám oznamuje, že ta tu sídlila před dvěma lety a potom se někam přestěhovala. Jdem zase do infocentra a ptám se jich, kde ta společnost sídlí. Bere si nějaké desky, listuje v nich a říká mi, že takovou společnost nezná. Pak někam volá, hrabe se v počítači a dává nám tu samou adresu, jako jsme byli. Kroutim hlavou, že to je špatně a že už tam 2 roky není. Zas někam dlouze volá a nakonec nám píše jinou adresu, ale jenom ulici a na mapě ukazuje, kde by to tak asi mohlo být. Jdeme tam a nikde tam nic není. Jdeme do jedné budovy, která vypadá, že by v ní mohly sídlit firmy a společnosti. Vyjedem výtahem do prvního patra a HUPS! Vyplivlo nás to v centrále pro kriminální delikty. Všichni na nás koukají, kde jsme se tam vzali a co tam chceme. Ale v tom už se výtah za náma zavřel a my neměli kudy rychle utéct. Všimnul jsem si nouzového východu v případě požáru. V panice prcháme po požárním schodišti ven. Fuj už jsme venku.

Hodiny běží, začínáme se bát, že to nestihneme. Zpátky do infocentra  se nám nechce, tak jdeme do jiného. Tam se situace opakuje, ale píšou nám přesnější adresu. Má to být v prvním patře Hotelu Plaza. Ten jsme viděli cestou sem. Přijdeme před hotel, kde se otáčí samé limuzíny a čekají mladíci v červených uniformách a kloboučcích. Polkli jsme a pravou nohou vešli do obrovského přepychového sálu, který sloužil jako recepce. Díváme se po nějakých nápisech, ale kolem na stěnách jsou jenom drahé originály obrazů a křišťálové lustry. Recepční už na nás koukají. Sklopit oči a honem do výtahu. Mačkám první patro a už se otvírají dveře. Vystrkujem opatrně jenom hlavy ven  a před náma je dlouhá chodba bohatě zdobená obrazy a všelijakýma kýčema a pozlacené kliky dveří. Zastrkujem hlavy zpátky do výtahu a splašeně mačkáme tlačítko přízemí (asi 10 x) než k nám někdo přistoupí. Vylézáme zas v recepci a jdem svižně k východu. Slyším z recepce volání – HALÓ! HALÓ!  Děláme hluchý, slepý a přidáváme do kroku.

Aleluja jsme venku. My zvyklí spát v kempech a v autě, tohle bylo na nás moc. Díváme se přes ulici a přímo proti nám další budova PLAZA WEST. Jdeme zas dovnitř. Tady už není nic přepychového. Je to taková kancelářská budova. Jedeme do 1. patra. Čekáme, co na nás zas vybafne a najednou zaplať pánbůh EVA AIR. Bookujeme letenky a zjišťuji, jak a za kolik by se dal udělat stop over na Taiwanu a stop v Bangkoku. Jsou moc příjemný a domlouváme se, že mi to pošle na email. Stejně se tu ale ještě musíme před odletem zastavit.

 
Předchozí díly
1. Let na Nový Zéland
2. Hledání práce na Novém Zélandu
3. Tupouni - takhle se peníze na Novém Zélandu nevydělávají!
4. Štědrý den a Silvestr na jižní polokouli
5. Cestování po Zélandu - hladoví a bez peněz
6. Konec práce, začátek cestování s penězi
7. Od Wellingtonu až po Mt. Cook
8. Přes Milford Sound na ledovec Franze Josefa
9. Trek v národním parku Tongario
10. Setkání s Maory a drahý Hobitín
Následující díly
12. Kempy na obálkovou metodu
13. Prodáváme auto a balíme domů
15. Z Nového Zélandu přes Amsterdam domů
Související články
Šetříte a nebojíte se? Létejte!
Surfování po letadlech
Létání XIII. - standby a airhitch
Svět letenek spekuluje
 
Přečteno 2431x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: