Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > On-line cesty > seriály > Balkán na motorce

Předčasný konec cesty

Milan Loucký / 26.09.2007
Zvažuju co dál. Do Budapešti samozřejmě Aprilu odtáhnout nenechám, nemám ani na servis, ani na odtah. Buď přetáhnu motorku přes blízkou hranici na Slovensko, ale to bude stát taky nějaké peníze, kterých už moc nemám. A těžko můžu doufat v pomoc v malém Fil‘akovu, či vzdálenějším Lučenci. Nebo ji tu zabezpečím a vrátím se pro ni autem přímo sem.
 
Jdu znovu do města a protože jsem bez mobilu, o který jsem přišel hned zkraje tohoto výletu, kupuji za zbylé peníze telefoní kartu a zkouším volat domů. Nedaří se, tak mi pomáhá anglicky mluvící sympaťák, ale ani jemu se nedaří spojit se s ČR, jakobychom byli na konci světa a né v civilizovaném Maďarsku. Zkouším různé kombinace nul v předčíslí, ale spojení prostě nefunguje. Už je tma, jdu zpět 3 kilometry na parkoviště. Jediné v co můžu doufat, je nějaký ochotný řidič s prázdnou dodávkou či vozíkem, jedoucí na Slovensko. Na parkovišti spím na nerovném asfaltu. Kdykoliv tu někdo zastaví, stávám a sonduju, co je to za auto a kam jede.
Noc byla hnusná, vůbec jsem si neodpočinul a žádné ochotné auto se taky nekoná. Ráno se ještě hrabu v motorce, ale ani tento pokus nepřináší žádný výsledek. Jdu do města zkusit ještě telefon, opět bez úspěchu. Blíží se poledne, zítra musím být v Praze, ale místo toho trčím v Maďarsku a nemůžu se hnout. Přichází nejhorší možný scénář a já hledám místo, kde aprilu zajistím. Už po ranní cestě z města jsem obhlížel místa, kde by byla v bezpečí. Ptal jsem se i v motelu u silnice, ale ani recepční nemluví německy nebo anglicky!
Bistro u parkoviště je v oplocené zahradě, ale není otevřeno každý den. Domlouvám se proto s lidmi ve velkém stavení kilometr od parkoviště, že si nechám motku u nich na příjezdové cestě. Je to dobrá volba, motorku jistím dvěma řetězy k betonovým sloupům. Sice je k ní volný přístup, ale za plotem jsou obrovští hafani, kteří každého odradí už na dálku. Navíc motorka není ze silnice vůbec vidět, bezvadně ji maskují větve stromů a zelená plachta. Smutně opouštím tohle místo, v kraťasech a triku, s sebou mám jen spacák, pončo, svetr a peníze. Zbytek je zamčený v motorce. Kráčím směrem k hranici a stopuju.
Mám neuvěřitelné neštěstí ve štěstí. Po dvou kilometrech chůze mi staví maďarský důchodce a veze mě až do Lučence. Jsem tedy na Slovensku a i tady mám štěstí (jestli se to v dané situaci dá takhle nazvat) – za hodinu z nádraží odjíždí autobus až do Prahy!  Slovenské kačky mi stačí právě tak na lístek. V noci dorazím domů .
Dál to bude takhle: hned další sobotu pojedu s bráchou a Verunkou do Zlína, odvézt tam velkou dodávkou nějaké harampádí. Ze Zlína si uděláme takový jakože výlet na Slovensko a do Maďarska. Tam deset km od hranice naložíme Aprilu, která mě tak hnusně zradila. Při tom čtyřdenním pobytu u plotu se jí nic nestane, najdu ji přesně tak, jak jsem ji opustil. A to bude konec téhle neslavné anabáze.
Myslíte, že když se mi to tak podělalo, že to za to nestálo?
Kdepak, byla to paráda.  Příště jedu zas.
 
Předchozí díly
1. Maďarská realita
2. Srbské trendy a manýry
3. Srbská pomocná ruka
4. Srbská hlasitá tichá pošta
5. Bosna a Hercegovina
6. Sarajevo
7. Minová cesta do Mostaru
8. Za zábavou do bývalého kempu
9. Chorvatsko a Černá Hora
10. Albánie a Makedonie
11. Silniční pravidla v Albánii
12. Albánie bez orlů
13. Makedonie
14. Bulharsko na motorce
15. Rumunsko po dvou letech
16. Domluva s Maďary
 
Přečteno 1369x
 
 
 
Komentáře
PěknéPetr , Reagovat
Poklonapavsson, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: