Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > novinky

Postřehy z veletrhu Sportlife 07

Redakce / 14.11.2007
Brněnský veletrh Sportlife je tradičně nejsilnější v cyklistickém oboru. Tomu nasvědčuje i počet poskytnutých hal a bohatý doprovodný program. Outdoor je zde zastoupen spíše jako doplňkový segment, ale svoje místo letos posílil zejména návratem Světového poháru v boulderingu, který byl v outdoorovém pavilonu B k nepřeslyšení díky obrovském diváckému skandování. Za zveřejnění samozřejmě také stojí daší postřehy a novinky nejen z tohoto pavilonu.
 

Planika opět na trhuPlanika zpět v ČR

Zlínská firma Aster Zlín s.r.o, vyrábějící lezeckou a trekkingovou obuv Bufo, nově dováží na český trh trekové boty značky Planika. Uvidíme, zda naváže na dobrou pověst, kterou tato značka měla u koncových zákazníků před tím, než na chvíli přerušila dovoz na český trh.

Nespící JurcStan Jurek Alp 2 DUOi

Bratři Jurkové každým rokem přichází s novinkou v jejich sortimentu. Letos se jedná o rozšíření řad stanů a spacáků. Mezi nové modely spacáků patří dámský (v bocích rozšířený) a dekový (stejná šířka po celé délce). U stanů došlo k doplnění modelů stávajících řad. Většinou jde o zvětšení o jednu apsidu/ předsíňku. U řady LITE se jedná o stany VANDR 3 DUO, TRAMP 3 DUO a TRAMP 4 DUO, u řady Outdoor stan ATAK 3 DUO.  Mezi nejlehčí a nejmenší Jurkovy stany se zařadil nově stan TRAMP 1 (2,65 kg, 130 x 220 cm) a TOP 1 (2,95 kg, 130 x 220 plus předsíňka). Zcela novým modelem je v řadě Camping rodinný stan GRAND pro 8 osob (2 ložnice po 4 lidech). Bratři Jurkové také shání do svého týmu nového zaměstnance/kyni. Pokud se vyznáte v outdoorovém vybavení a máte školu ekonomického směru doplněnou znalostí anglického jazyka slovem i písmem, sledujte Komerční sdělení na www.kalimera.cz.

Lucie a Michal v Argentině

Na stánku Kalimery se zastavili i Michal s Luckou, kteří se nám svěřili se svými zkušenostmi z cest se svým 40kg psem Ernestem po západním pobřeží Evropy. Krátký článek o tomto putování vyjde nJan Kopka se svoji novou knihoua internetové Kalimeře do konce tohoto týdne. Také nám prozradili cíl své příští cesty – do Argentiny odlétají na konci listopadu a vrátí se, až u nás roztaje sníh.

Kopka na Aljašce

Na veletrhu Sprortlife křtil extrémní cyklista Jan Kopka svoji druhou knihu, tentokráte o jeho vítězství v nejnáročnějším cyklozávodě bez podpory na světě – Iditarod Trail. Jeho první kniha „Cyklistickým peklem“ byla rozebrána během několika měsíců. Dle úspěchu jeho promítání o letošním zimním přejezdu Aljašky na kole tomu bude zřejmě u jeho druhé knihy nejinak. V nejbližší tištěné verzi Kalimery vyjde recenze na tuto knihu.

NeumannováK. Neumannová u stánku firmy JUREK S+R outdoorová

Kateřina Neumannová navštívila v sobotu outdoorový pavilon veletrhu, aby všem sdělila, že závodění dala na nějaký čas skutečně vale. Nenechala se zlákat ani na dálkové běžkařské závody s tím, že amatérským běžkařům, kteří se nemohou věnovat svému koníčku tak naplno jako ona během své sportovní kariéry, by teď ještě nebylo férové konkurovat. Ráda by však jednou uskutečnila některý z himálajských treků. Láká ji dívat se svět z výšky, i když sama si ji užila dost i v rámci tréninkových výběhů na švýcarské vrcholy. Bude si však muset zvyknout, že dolů půjde také po svých. V rámci uchování kolen ve výborném stavu se vrcholoví sportovci nechávají z vyběhnutých vrcholků svézt dolů lanovkou.

Devold letní a dětský

Pan Fídrant z firmy Devold nám na stánku Kalimery naznačil novinky na příští rok – letní verzi vlněného termoprádla, utkanou z nejtenčího Merino vlákna, a doplnění současné dětské řady o modely podobné dospělácké řadě Multisport. Recenzi na triko této řady si můžete přečíst zde.

Děti na kolech

Kromě rostoucí nabídky kočárků za kolo, z nichž byly na veletrhu zastoupeny Dětská svět ve stánku Specializedvšechny značky operující na českém trhu (Chariot, Croozer, Azub, Burley, Benecykl), se objevilo na stánkách cyklistických značek i spousta modelů dětských kol a odrážedel. V porovnání s loňským rokem se stává pro výrobce a dovozce tento segment čím dál tím více zajímavým. Bohužel váha dětských kol a odrážedel je mnohdy překapivě velká. U odrážedel jsme našli jen jeden model (u značky Specialized), který byl vyroben z odlehčené slitiny. Bohužel tom odpovídala i jeho cena (2990 Kč). Firma Specialized však také jako jediná umožnila svým dětským návštěvníkům projet si na kolech a odrážedlech jejich značky překážkovou dráhu, pro menší děti byla připravena skluzavka, píškoviště a domeček.

Karavany a obytné přívěsy

Je neuvěřitelné, jak luxusní bydlení v dnešní době nabízejí obytné přívěsy a karavany. Největší pokrok však učinily dodávkové modely klasických aut (Citroen Jumper, VW transport atd.) uzpůsobené na bydlení a cestování. Pokud je cesta vaším životním stylem a váháte s koupí bytu nebo postavením domu, potom jste v pavilonech G2 a F mohli najít inspiraci. Cena je dle výbavy a velikosti již od 900 000 Kč. Potom již jen stačí najít vhodný pozemek se zavedenou elektřinou a otevře se vám svět nových možností.
 
Související články
Veletrh Sportlife 06 - postřehy
Související galerie
Veletrh Sportlife 2007
 
 
Přečteno 1340x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: