Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > On-line cesty > seriály > Pákistán

Pákistánem nahoru a dolů..

Jiří Beck / 19.07.2001
Solidní člověk, který se mnou chce mluvit, přijde, podá mi ruku, pěkně pozdraví a pak si povídáme. Hodně lidí tu umí anglicky, ale mívají špatnou výslovnost. Nemluvě o tom, že neustále musím vysvětlovat, kde se vlastně Česká republika nachází a tak..
 

Čtvrtek, 26.dubna 2001
Jsem v Gilgitu. Mám za sebou základní tábor pod Nanga Parbat. Také mám parádní rýmu, protože tam bylo dost sněhu. Tak se léčím a čekám, až se vylepší počasí. Internet je tu poměrně drahý a pomalý, tak se ozvu z Rawalpindi, až si pojedu pro to vízum.

Pondělí, 30.dubna 2001
Čaute opět z Gilgitu,
Před pár minutama jsem se dozvěděl, že asi 30 km odtud, ve vesnici Gupis, našli před 4 dny mrtvou holku z Čech a kluka, co byl s ní, nemůžou najít. Tak jsem hned běžel k internetu, ať to stojí co to stojí. Takže, já jsem v pořádku, nic mi není. Tedy, relativně. Navštívil jsem Hunzu (Karimabad, Aliabad, Passu), nějaký ty ledovce tam okolo a chystal se domů, jenže íránské úřady opět mění mé plány. Vízum ještě nemám a mám volat až za týden. Raději budu čekat tady v horách, kde je relativně levněji. Také mám opět problémy se zažíváním. Užívám Entizol, mám podezření na bakterie. Jen nevím, jestli to dobře dávkuju. Rýma už je pryč, poslední 4 dny je taky parádní počasí.
    Ani jsem se vám nepochlubil, jak to dopadlo s tím vyvoláním filmu. Strašně. poškrábaný, opatlaný, takže to nechám až na doma. Zítra se vydám jen nakrátko do Naltar Valley, abych v sobotu ráno stepoval před ambasádou.

Sobota, 5.května 2001
Pěkné odpoledne z Rawalpindi,
Z Pindi jsme se rozjel nakonec přímo k Rakhiot bridge. Během neděle jsem došel k rozpáleným údolím do Fear Meadows a v pondělí jsem společně s jednim Francouzem a jedním Pákistáncem navštívil base camp, kde bylo sněhu až do pasu, někdy i víc. Naštěstí přálo počasí a sluníčko docela pálilo.
    V úterý po poledni jsem se vydal na cestu zpět k mostu, kde jsem okolo šesté večer stopnul třetí auto, co jelo kolem - maličké Suzuki. Po 30 km v Jaglotu mě řidič vybídl, abych řídil, a já neváhal. Řídil jsem tedy 50 km do Gilgitu, na KKH (Karakoram highway), za tmy. A poněvadž Pákistán býval anglickou kolonií, jezdí se vlevo, takže famózní zážitek. Následující dva dny jsem proležel v Gilgitu s rýmou. Třetí den jsem se prohlédl okolí - Budhu vytesaného ve skále v ženské podobě a Beyálský most, což je údajně v Asii nejdelší zavěšený most svého druhu.
    Ještě týž den jsem se rozjel do Hunzy, přesněji do jejího centra - Karimabadu. Báječné místo na zemi s nejlepšími lidmi, které jsem v Pákistánu potkal. I když Karimabád je továrna pro turisty. Takže jsem následující den po prohlídce pevnosti jel ještě více na sever, do vesnice Passu, opět zpět po KKH do Gilgitu. Tam jsem totiž objevil nového kamaráda z Hunzy - Aslama. S ním, a s dalšíma dvěma úžasnýma lidičkama Robertem a Jankou, jsme se seznámili ve Fear Meadows. Právě tento pár je na půlroční cestě po Asii a díky nim asi budu mít pro vás na diashow jedinečné zvukové záznamy.
    V úterý jsem se již cítil naprosto zdráv a podniknul jsme tedy výšlap do Naltar Valley. Opravdu překrásný údolí, ale vzhledem k množství sněhu a nedostatku času jsem se musel vracet stejnou cestou. Teď jsem v Rawalpindi a zítra si konečně jdu pro vytoužené íránské vízum, které už mám zaplacené. Hned potom bych jel do Peschawaru a dál do Quety.
Adios

Na pokračování...

 
Předchozí díly
1. Stopem z Prahy do Istanbulu a dál...
2. Na vlastní pěst z Istanbulu do Pákistánu a dál…
Následující díly
4. Z Pákistánu zpět domů
 
 
Přečteno 979x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: