Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > On-line cesty > seriály > Nový Zéland

Od Wellingtonu až po Mt. Cook

Petr Bulka / 27.07.2005
Konečně Wellington. Nesmíme propásnout sjezd z dálnice do přístavu. Šup a už jsme ho přejeli. Co teď? Další sjezd už tam nebyl a nás dálnice hrne přímo do centra. Tak to bude pěkný. Bloudíme centrem a snažíme se najít cestu zpět. Konečně se dostáváme z dálnice do přístavu.
 

Jedeme v koloně k odbavovací bráně. Všichni před náma podávají u odbavovacího okénka nějakej papír, ale my žádný nemáme. Jdu to tam vošefovat. Hmmm, posílají nás z kolony někam zpátky, pak doleva, doprava, rovně, dozadu a na konci doleva. A nazdar! Někam jedem a já kupuju lístky. $270 jedním směrem. Druhý pokus a už to klaplo. Jsme na trajektu i s Bílou labutí. Moc pěknej trajekt. Nemůžem ale dlouho najít záchody. Najednou k nám přišli starší chlopí.  „Češí?“ „Jó jsme Češí!“ A už kecáme. Přivádějí třetího. Je to velvyslanec za ČR pro Austrálii, Nový Zéland a Fidži. Tak povídáme a cesta docela utekla (3 hod). A bylo na co se koukat. Příroda úžasná, navíc super počasí. 

Velrybí představení
V přístavu Picton vyjíždíme směr Christchurch. Ujeli jsme asi 150 km až do městečka Kaikoura. Tam jsme přespali na parkovišti v autě hned vedle Tichého oceánu. Ráno vylézáme až v osm. Koukáme na  Pacifik. Skáčou v něm delfíni a za nimi asi 500 m od nás plácají ploutvema do vody velryby. Je to něco úžasného. Mohli jsme si zaplatit výlet lodí za velrybami, ale proč, když je to tady před námi jako v televizi? Tuleň

Tulení kolonie
Vracíme se zpátky asi 20 km k tulení kolonii. Bomba – zase se mi rozběhl foťák, tak to můžu všechno zdokumentovat. Kdybych se nebál, že mě kousnou, tak bych si je pohladil. Funí, vrčí a cení zuby. Jedeme dál až do Christchurch. Cesta vede při pobřeží a cestou vidíme hodně tuleňů, různých racků a jiných ptáků. Na vlnách řádili surfaři.

Milá česká společnost
V Christchurch jsme skoukli historické centrum a potkali tři Češky - Šárku, Blanku a Táňu (holky z Prahy a úplně v pohodě). Večer v kempu jsme pak s nimi pokecali a popili. Jedna z nich tu zítra nastupuje do školy. Zbytek jede cestovat po jižním ostrově stejně jako my, tak pojedeme kousek s nimi.

Propršený trek Mount Cook
Dojeli jsme kolem jezer Tekapo a Pukaki až k nejvyšší hoře Nového Zélandu Mount Cook (3 754 m). Přespáváme v bezplatném kempu (tj. obálková metoda), hned po ním. Fouká to a je dost zima. Kolem jsou ledovce a sníh. Zítra vyrážíme na trek. Teď zrovna padá lavina. Koukáme na to, ale nestíhám to fotit.
V noci začalo pršet. Lije jako z konve. Naplánovaný dvoudenní trek rušíme. Polly s holkama se jdou podívat na ledovce a já zatím jedu do vesnice do infocentra zjistit počasí na další dny. Sakra, má pořád pršet a ještě se přidá silný vítr. Kašleme na to a jedeme asi 350 km do města Queenstown. Pořád prší, zjišťujeme počasí v infocentru. Zítra už to má být lépe. Tady také potkáváme další Čechy. V kempu přečkáváme další noc, já s Pollym v autě.
Ráno se zvedají mraky a přestává pršet. Jdeme k lanovce, která vede na centrální kopec nad městem. Chceme ušetřit, tak jdeme pěšky. Polly jde první, já za ním a za chvilku jsme ztratili holky. Jdeme „zkratkou“ přímo do kopce. Drápem se po čtyřech ve skále a funíme jak lokomotivy. Zdolali jsme to za 40 minut úplně vyřízený a zpocený. HRŮZA! Výhled ale super. Holky, které šly po cestě, přišly asi 3 minuty po nás bez známky únavy. Dolů už jsme šli všichni po cestě. U stanice lanovky jsme se byli podívat v Kiwi safari, kde jsme viděli kiwiho, papoušky a ještěra.

 
Předchozí díly
1. Let na Nový Zéland
2. Hledání práce na Novém Zélandu
3. Tupouni - takhle se peníze na Novém Zélandu nevydělávají!
4. Štědrý den a Silvestr na jižní polokouli
5. Cestování po Zélandu - hladoví a bez peněz
6. Konec práce, začátek cestování s penězi
Následující díly
8. Přes Milford Sound na ledovec Franze Josefa
9. Trek v národním parku Tongario
10. Setkání s Maory a drahý Hobitín
11. Rezervace letenek u neexistující společnosti
12. Kempy na obálkovou metodu
13. Prodáváme auto a balíme domů
15. Z Nového Zélandu přes Amsterdam domů
Související články
Cestování po Zélandu - hladoví a bez peněz
Konec práce, začátek cestování s penězi
Přes Milford Sound na ledovec Franze Josefa
Trek v národním parku Tongario
 
Přečteno 2877x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: