Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > testovna

Letní kolo Testovny

Redakce / 9.05.2009
V dnešní době je již možné srovnávat životnost různých membrán, ale také zkušenosti s vybavením z univerzálního softshellu a porovnat je s klasickými membránovými bundami či kalhotami. Je to sice náročné téma, ale také velmi vyhledávané a věříme, že ceny značky Wolfgang (1 spacák a 2 batohy pro nejlepší příspěvky) vás k sepsání vaší zkušenosti budou motivovat.
 

Téma příspěvků Testovny

V minulém kole testovny jsme bojovali s nepřízní počasí, ale i s nepříjemným hmyzem. Pokud jste nestihli vaši zkušenost na toto téma sepsat, nebo vás něco tak "příjemného" potká až nyní v létě, pošlete nám popis vašeho boje s touto nepohodou v jakémkoliv vyhlášeném kole testovny. V tomto kole se sice zaměříme na otázku nepromokavosti a zároveň prodyšnosti oblečení, ale pokud zrovna máte na jazyku zkušenost na jiné outdoorové téma, pošlete nám jej také.
Vaše články, "bojující" o ceny českého výrobce outdoorového vybavení Wolfgang, zasílejte dospacák Wolfgang 30. srpna 2009 na email redakce@kalimera.cz, předmět: Testovna.

Ceny letního kola

Spacák Wolfgang KILO je univerzální letní spacák ve tvaru mumie ušitý z odolné, lehké a měkké nylonové látky, dostupný ve dvou délkách. Díky kvalitním zipům YKK a propracovaným légám nedochází k zasekávání zipů a úniku tepla. Náplň tvoří 7-kanálové duté vlákno, které zaručuje dobré termoizolační vlastnosti, je odolné vůči pomačkaní a nepohlcuje vodu. Praktický obal s možností komprese ve dvou úrovních usnadňuje transport a skladování.
 

Výsledky minulého kola

V minulém kole jsme odměnili dvěma přípravky Nikwax došlé příspěvky "Jak jsme si užili levný stan" od Karla Cvalina, "Vítr není jediný nepřítel stanu" od Petra Pánka a "Lihový vařič z alobalu" od Ladislava Jediného.

Proč testovna

Pokud se chystáte ke koupi vybavení na cesty, podívejte se do naší rubriky Testovna zde na webu. Věříme, že vám v kombinaci s rubrikou "Jak vybrat" ušetří čas sháněním nezbytných informací a možná i peníze koupí osvědčených věcí. Právě proto pro vás testovna existuje a díky vám se její obsah rozrůstá. Těšíme se i na vaše příspěvky, případně i návrhy témat.

Podmínky Testovny

Popsaná zkušenost musí vycházet z vašeho osobního testování popisované věci, srovnání se zkušenostmi ostatních je možné. Vhodné je text doplnit fotografiemi vybavení, nejlépe z prostředí testování. Text by měl obsahovat přibližnou dobu používání vybavení, pořizovací cenu, způsob používání (frekvenci, náročnost), zhodnocení, případné srovnání s jiným modelem či značkou, doporučení alternativy.

PRAVIDLA:

- Vaši zkušenost popište tak, aby ostatním něco přinesla. Zamyslete se, co by vám při koupi věci pomohlo, co by vás odstrašilo nebo naopak motivovalo k nákupu určitého modelu.
- Příspěvek by měl mít minimálně 2000 a maximálně 8000 znaků včetně přesného názvu, přibližné ceny a data nákupu popisované věci.
- Článek se týká autorových osobních zkušeností s outdoorovým vybavením. Autor bude podepsán svým celým jménem.
- Článek musí být doplněn fotografií popisované věci (pokud si troufnete, výjimečně ji můžete i nakreslit:-)
- Styl článku nechávám zcela na ruce autorově – může se jednat o jednu konkrétní zkušenost na určitém místě, nebo popis funkčnosti a chyb vybrané věci z hlediska dlouhodobého. Vtipně, kriticky, s návrhem řešení, je to na vás.
- Příspěvky budeme postupně zveřejňovat v nově vzniklé rubrice Testovna.

Redakce si vyhrazuje právo došlé články zveřejnit ve svých periodikách a v případě kvalitativní vyrovnanosti příspěvků majitele cen vylosovat.

V PŘÍPADĚ NEJASNOSTÍ A NESROVNALOSTÍ SE OZVĚTE!

 
Související články
Jarní kolo Testovny
Výsledky zimního kola Testovny
Související odkazy
Wolfgang - výrobce outdoorového vybavení
 
 
Přečteno 3099x
 
 
Hodnocení článku:
 
Komentáře
...noiz, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: