Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Rady na cesty > doprava

Létání XI. aneb bezpečnost na letišti

Eva Bečvářová / 18.06.2001
Letiště jsou díky zástupům anonymních cestujících magnetem pro zloděje a jiné podvratné živly. Zde vám nabízíme pár rad, jejichž dodržením se můžete těm letištním chmatákům vyhnout.
 

  Pokud musíte jet na letiště vlastním autem, zaparkujte vždy v dobře osvětlené oblasti blízko terminálu.

  Pokud si necháváte odbavovat svá zavazadla vně terminálu, počkejte si na jejich naložení na přepravní pás. Váš kufr sedící na přepravním vozíku a osamoceně čekající na naložení rozhodně není v bezpečí před zloději.

  Nikdy nedávejte své zavazadlo nebo letenku nikomu kromě úředních osob a zaměstnanců aerolinií a imigračních úřadů, a to v místech k tomu určených (pasová a celní kontrola, odbavení apod.). Legitimní zaměstnanci letiště po vás tyto věci ani nikde jinde na letišti požadovat nebudou.

  Laptopy mizí na letištích závratnou rychlostí. Pokud musíte cestovat se svým laptopem, nikdy ho nespouštějte z očí. Také ho nenechávejte procházet rentgenovým přístrojem, ale podejte ho bezpečnostnímu zaměstnanci k ruční prohlídce.

  Nenechte nikoho, aby vás předběhl před průchodem detektorem kovů, především ne v případě, kdy už jste položili něco na pás rentgenového přístroje. Mohou se totiž stát dvě věci. Zloděj se může snažit dostat skrz detektor před vámi a popadnout vaše příruční zavazadlo dříve, než se k němu dostanete. V jiném případě zloděj , který vás právě předběhl, záměrně spustí detektor, čímž vás zdrží a dopřeje svému komplicovi dostatek času k tomu, aby se opět nerušeně zmocnil vaší příruční tašky.

  Mějte se na pozoru před každým, kdo vás požádá, abyste mu něco přidrželi, strčí do vás, nabídne se, že vám utře "skvrnu" na kabátu nebo se bude snažit jinak odvrátit vaši pozornost. Je možné, že se mezitím pokusí podívat na obsah vašich kapes. V jiném, možná horším, případě vám něco nepozorovaně podstrčí, abyste to za něj přenesli přes hranice.

  Na toaletách nenechávejte nic viset na háčcích na dveřích kabinky, kam není těžké zvenku sáhnout a zmizet, zatímco vy nemáte moc možností na obranu, že? Místo toho používejte, pokud možno, háčky na postraních stěnách kabinky. Jestliže tam nejsou, mějte veškeré věci po celou dobu u svých nohou.

  Pokud něco nakupujete telefonicky za použití letištního telefonního automatu a jako způsob placení používáte kreditní kartu, vždy zadávejte číslo vaší karty tak, aby bylo jisté, že vám nikdo nevidí přes rameno. Nedbejte na to, že v blízkosti nikdo není. Někteří chytráci používají dalekohledů.

  Pokud si nejste jisti, že po dobu čekání na letišti neusnete, vždy prostrčte ruku nebo nohu skrze řemeny vašich zavazadel.

  Na mnoha zahraničních letištích vám budou pochybní taxikáři nabízet levné jízdy. Odmítněte jejich nabídky a zařiďte si dopravu u pultu služeb pozemní přepravy. .

 
 
 
Přečteno 584x
 
 
 
Komentáře
bezpecnost na toaletacherny, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: