Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody




Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Asie > Indonésie

Indonésie - víza, formality

Iva a Ivan Brezinovi, kniha CESTA NA VÝCHOD / 11.06.2001
 

VÍZA, FORMALITY
  Pro návštěvu Indonésie je třeba vízum. Jeho získání byl pro Čechy a Slováky až do nedávna problém, v poslední době se ale naštěstí situace výrazně zlepšila. Indonéská ambasáda už dnes většinou nevyžaduje prokázání, že máte na cestu dostatek peněz, bývá ale třeba předložit zpáteční letenku, nebo alespoň potvrzení o její rezervaci. Zatímco dříve se běžně udělovalo vízum jen na měsíc, dnes je už možné dostat vízum na dva měsíce. Pokud chcete zůstat v zemi déle, lze jej pak většinou na kterémkoli imigračním úřadě v Indonésii prodloužit minimálně o čtrnáct dní. Vyřízení víza trvá dva až tři dny a potřebujete dvě fotografie. Turistické pobytové vízum na jeden vstup stojí 700 Kč, vízum typu double entry 1200 Kč, tranzitní vízum 400 Kč, všechny tři typy víz musíte použít do tří měsíců od data vystavení. Vízum můžete kromě Čech či Slovenska získat i na indonéských ambasádách v okolních asijských zemích, jejich podmínky a dostupnost víza se tu ale často velmi liší. Při vstupu do země po vás může imigrační úředník požadovat předložení 500 USD nebo jejich ekvivalentu v závislosti na délce pobytu jako důkaz, že máte na pobyt v Indonésii dost peněz.

  Pozor - vízové podmínky se často mění a kolísají i od ambasády k ambasádě. V roce 1994 jsme v malajském Penangu dostali indonéské vízum k cestě lodí na Sumatru bez problémů. Čeští cestovatelé, kteří chtěli tuto trasu projet v létě 1998, byli ale místním konzulátem odmítnuti, ačkoli předložili zpáteční lodní lístek. Pokud se vám to stane, lze prý v nedalekém Singapuru získat indonéské vízum bez problémů.

  Podle některých cestovatelů lze jednoduše získat indonéské sociální vízum až na šest měsíců. Dělá se to prý tak, že se v Indonésii domluvíte s jakýmkoli domorodcem, který se je ochoten imigračnímu úřadu písemně zaručit za vaše výdaje a převzít za vás formální odpovědnost (pozor, tuto informaci se nám nepodařilo nijak ověřit!).

  Po celé Indonésii se můžete pohybovat bez jakýchkoli administrativních omezení, žádná speciální povolení nejsou třeba. Jedinou výjimkou je v závislosti na politické situaci východní část ostrova Timor a některé části ostrova Irian Jaya, kam je vyžadováno cestovní povolení (tzv. surat jalan). Vystaví vám jej místní úřadovny policie.

  Adresa indonéské ambasády pro Českou republiku je Nad Buďánkami II/7, 150 21 Praha 5, tel. 257 214 388, fax 257 212 105, úřední hodiny po-pá 8.00 až 12.00 a 13.00 až 16.00. Z nově zřízené internetové adresy www.indoneske-velvyslanectvi.cz si můžete předem vytisknout vízový formulář, kromě toho zde najdete i aktuální vízové podmínky a ceny a základní informace o Indonésii. Časem by se zde prý měly objevit i interaktivní odkazy na jiné zajímavé internetové adresy, týkající se Indonésie. Důvodem k osobní návštěvě ambasády může být i to, že zde zdarma dostanete propagační brožurky Ireny a Jiřího Páleníčkových se spoustou zdařilých fotografií a faktograficky nasyceným doprovodným textem, z nichž si lze o jednotlivých částech Indonésie udělat docela dobrou představu.

  V indickém Dillí najdete indonéskou ambasádu na adrese 50/A, Chanakyapuri, tel. 60 23 52, v thajském Bangkoku na adrese 600-602 Petchburi Rd., tel. 252 31 35-40, v malajském Kuala Lumpuru na adrese Jalan Tun Razak 233, tel. 984 20 11, v malajském Penangu na adrese Jalan Burma 467, tel. 282 46 86, v Singapuru na adrese Chatsworth Rd. 7, tel. 737 74 22 (jiné zdroje zde ale uvádějí adresu Wisma Indonesia, 435 Orchard Rd., Singapore 0923). Česká ambasáda je v Indonésii na adrese 20 Jalan Gereja Theresia, Menteng, P.O. Box 1319, Jakarta - Pusat, tel. 006221/390 40 75-7, 720 38 71, fax 33 62 82.

Česká ambasáda je v Jakartě na adrese Jalan Gereja Theresia No. 20, Menteng, P.O.Box 1319, 10350, tel. 006221/3904075-7, fax 006221/3904078. Dále máme honorární konsuláty v Makassaru, Surabaye a na Bali.

 
Související články
Indonésie - kam tam?
Indonésie - doprava
Indonésie - základní informace pro cesty
 
Přečteno 5177x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: