Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Rady na cesty > praktické

Hlady na cestách neumřeme

Marketa Svobodová / 18.04.2006
Vyrážíme na Altaj s jídlem na zhruba 10 dní. Máme v plánu zůstat přes týden v Severočujských Bělkách a pak se přesunout do okolí Běluchy. Mezitím v civilizaci doplníme další zásoby. Jak to ale na horách bývá, kvůli počasí, podmínkám a spoustě náhod to vše nevychází podle původních plánů a my jsme desátý den stále ještě v Bělkách.
 
Blížíme se však k závěrečným jezerům na západě, jediném turisticky oblíbeném místě s kempem a údajně možností dokoupit jídlo. Do kempu bohužel přicházíme den po konci letní sezóny. Na březích jezera jsou postavené poslední dva stany, opuštěná sauna a pan prodavač, co pomalu balí svůj krám. Čerstvý chléb už se tedy nekoná. Kupujeme jen poslední balíček sucharů, jedny špagety a kečup. To nám těžko vystačí na jeden týden, co máme před sebou. Stavíme stany a už posté přepočítáváme. Dohromady dáme jídlo na tři hubené dny. Kluci vyráží trhat kedrové šišky. Jejich semínka jsou moc dobrá, ale než je člověk vydoluje, tak zase vyhladoví.
V Rusku nejsou kempy jako u nás, to ani nikdo nečekal. V lese je roztroušeno spousta plácků s ohništěm, kládami a často s nataženou igelitovou plachtou proti dešti. A na některých místech jsou i plátěné pytle s tajemným obsahem. No tak se tam podíváme. A hele, nějaké chlebové kostky. Chvíli váháme, jestli to něčí není, pak zase někdo nadhodil, jestli to není napuštěno chemií proti burundukům. Váháme asi pět minut a pak se na to vrháme. Chutná to trochu jako Baked Rolles bez příchuti. Asi třetinu velkého pytle máme snědenou během čtvrt hodiny, s většinou zbylého sýra či jen jako suché topinky. Pak se trochu zklidníme a začneme pytlíkovat na následující dny. Chceme pořád zobat. Kluci vyráží na obchůzku dalších plácků, jestli nenajdou další kouzelné pytle. Po chvíli se vrací se slovy: „Chlebíky jsme nenašli, ale máme tohle!“ V ruce drží igelitky a PET láhve, fuj. No ale ten obsah! Hrách - to se hodí. Večeře bude na ohni, už je to jasné. Co dál? Těstoviny, to se také zužitkuje. Obsah třetího obalu nepoznáváme. Jde o hrubou drť, my neznalí zdravé výživy tipujeme pohanku, kuskus, drcenou kukuřici nebo cokoliv jiného. Vaříme drť se zbytkem hrachu, česnekem, kořením a drobkama z chlebíků. Vzniká tak asi nejhorší jídlo za celý výlet, ale žaludky nám nasytí až do druhého dne. Další dny jíme špagety s paštikou, po každém jídle se dorážíme šiškami. Takže nakonec nám na poslední dny zbývá jídla, že nevíme, co s ním!
 
Související články
Bobulovitý jídelníček v Evropě
Hlaďák - noční můra aktivních lidí
Čištění vody na cestách
Jídlo na cestách
Hadí víno
Jak ušetřit v Norsku za jídlo
Jak nezemřít hlady a přitom nebýt zatlačen krosnou
 
Přečteno 3690x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: