Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Turistika > expedice

Česko-libanonské běžkařské klání

Redakce / 28.03.2009
Kalimera je distirbuována zejméan po vysokých školách, čtou ji tedy hlavně studenti. Proto jsem neodolala následující zprávě o výpravě maldých běžkařů z VSK HUmanita na česko-libanonské běžkařské klání do Libanonu. Posuďte sami, tomu říkám nápad...
 

Pod vedením českých trenérů běhu na lyžích proběhne na přelomu března a dubna v libanonském horském středisku Cedry společné soustředění českých a libanonských lyžařů-běžců. Sportovci navíc změří své síly v mezinárodním závodě Open Lebanese Cross Country Ski Championship. Celá akce se bude konat v rámci českého předsednictví EU za podpory českého velvyslance v Libanonu, jeho excelence Jana Čížka, města Bcharré a Libanonského lyžařského svazu.

Skupina třinácti mladých závodníků, studentů z oddílu VSK Humanita Praha, který již mnoho let působí pod křídly Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, zakončí lyžařskou sezonu poněkud netradičně. Spolu se dvěma trenéry, kteří působí při České asociaci univerzitního sportu, se zúčastní týdenního soustředění. K nim se přidají libanonští běžci na lyžích, kteří se tak patrně budou mít příležitost poprvé setkat s profesionálním tréninkem této v Libanonu málo rozšířené sportovní disciplíny. „Pro libanonský sport je to vzácná příležitost a velká událost. Běh na lyžích v této zemi nemá na rozdíl od naší vlasti tradici. Přesto aktivně žijící mladé lidi láká. Česká republika se může po pořádání letošního mistrovství světa v klasickém lyžování prezentovat jako země, která má v zahraničí co nabídnout. Tentokrát to budou schopnosti a dlouholeté zkušenosti kvalitních trenérů.“ říká velvyslanec Jan Čížek. 

Součástí mezinárodního sportovního soustředění bude veřejný libanonský šampionát v běhu na lyžích, který se bude konat 28. března. Češi přivezou do Libanonu přívěs na rolbu s lyžinami pro přípravu stopy a pomohou s přípravou závodní trati. Oddíl složený ze studentů Univerzity Karlovy v Praze a Technické Univerzity v Liberci bude mít v závodě svá želízka v ohni – např. Adélu Boudíkovou, Jiřího Šefla, Jana Kolaju a další. „Věřím, že tato akce bude úspěšná a zajímavá jak pro naše svěřence, tak pro libanonské běžkaře i veřejnost, která si přijde zazávodit. Pro mě a mého kolegu Radima Antoše to bude znamenat velkou zkušenost.“ prozrazuje svá očekávání trenérka Eva Šeflová. V libanonských Cedrech se pak ještě uskuteční další závod pro diplomaty, jejich rodiny a zaměstnance mezinárodních organizací působících v Libanonu.

VSK Humanita
http://beh.vskhumanita.cz/


 

 
Související články
Týden v Libanonu
Lyžovačka v Libanonu
 
Přečteno 787x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: