Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Zimní příloha > výlety a trasy

Běžkování s dětmi na Horních Mísečkách

Redakce / 25.03.2013
Zima se rozhodně nevzdává. Na horách je plno nového sněhu a teploty připomínají spíše leden než březen. Bohužel na Horních Mísečkách už s lyžaři moc nepočítají. Když se zaplní tamní parkoviště, dají na parkoviště na Dolních Mísečkách jednoduše přenosnou značku zákaz vjezdu, k tomu dodatkovou tabulku o přeplněném parkovišti na Horních Mísečkách. Starej se, jak umíš.
 

Chvilku stojíme bezradní se třemi malými dětmi v autě a přemýšlíme, co s tím. Zastávka autobusu, obvykle pendlujícího nahoru a dolů, tu již není. Autobus nejezdí. Ani nevíme, zda letos vůbec jezdil. Jet odtud jinam se nedá, museli bychom zpět až do údolí. Kdyby alespoň informační značku dali dolů k Jilemnici! 

Pěší vzdálenost 3 km a převýšení 250 m s prcky a lyžemi na zádech prostě nedáme. Po chvilce čekání, kdy z vrchu přijelo alespoň 10 aut, se rozhodujeme, že značku budeme ignorovat. Prostě jedeme nahoru s tím, že na parkovišti případně chvilku počkáme, až se místo uvolní. To nakonec trvalo jen cca 5 minut. I tak nám ale stihl lehce vynadat bezradný městský policista. Organizace parkování tam neexistuje, jinak by se tam vešlo určitě více aut a zamezilo se vyjíždění aut přes hromady sněhu. Když jsme cca v 15 hodin odjížděli z poloprázdného parkoviště, značka se zákazem vjezdu navíc v Dolních Mísečkách stále byla!

Jinak nelze než Horní Mísečky na běžkování s dětmi doporučit. Úžasné zázemí v podobě restaurace STOPA, která je přímo u tratí, za což jim lze odpustit i relativně vysoké ceny. Areál nabízí velmi kvalitně udržované široké tratě mezi mladými smrčky, které perfektně v tuto neděli odstínily silnější severní vítr, který na otevřených pláních ukazoval svoji sílu naplno. Všude okolo jezdili samí běžkaři, kteří dětem fandili a povzbuzovali je. Dětem tak pohyb na lyžičkách přišel naprosto normální a samozřejmý. 

Na horách je stále přes metr sněhu, a tak doufáme, že se tam ještě párkrát letos na jaře podíváme - už ale raději pojedeme dříve.
 
Související články
Zapomenutý závod - vzpomínka na Hanče a Vrbatu
Webkamery v Krkonoších
Zimní mapy - Krkonoše
Děti a běžky
Související odkazy
3D mapy běžeckých tratí
Mapa na Seznamu
 
 
Přečteno 42031x
 
 
 
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: