Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > On-line cesty > seriály > Afrika stopem

Zambie na skok

Zdeněk Štěpánek / 2.11.2007
Mozambiku jsme poděkovali a řekli nashledanou, jsem šťastný za všechno, co mi dal a ukázal. Jsou to samozřejmě hlavně lidé, kteří vytvářejí dojmy ze zemí, cítil jsem se tam už jako doma.
 

Hranice - tyčka mezi domky

Dorazili jsme na hranici, což byla jen závora a jeden baráček na každé straně. Ale víza jsme dostali podle plánu, cena 25 USD. Museli jsme kvůli tomu vyměnit peníze na silnici s hodně špatným kurzem, ale nedalo se nic dělat. Už jsme to znali z Tete, kde jsme se mohli zbavit Meticais jen na ulici - banky je nebrali. Hodně zvláštní situace, když banky neberou měnu vlastní země.

Bez války blíže světu

Téměř okamžitě po vstupu do prvního města v Zambii jsme viděli tu změnu. Zdaleka jsem nečekal tak velký rozdíl mezi Moz a Zam. Obchody, spousta aut, ceny alespoň o půlku vyšší. Na každém kroku je vidět, že tady neměli válku o nezávislost ... jsou tak nějak blíž světu.

Koupání s hrochy

Sedím v trenkách na trávníku mezi hovínky buď opic nebo hrochů. Fakt nevím, čí jsou, ale je jich tady spousta. Právě nám hlídač místního pozemku řekl, že krokodýli a hroši nejsou nebezpeční. Rád bych uvěřil, ale dle statistik je hroch nejčastěji zabíjející zvíře Afriky, tak se mi s nimi moc koupat nechce, i když je slunečno a nádherné teplo (ostatně jako posledních 50 dní).

Skutečné safari

Odpoledne jsme konečně vyrazili na opravdové safari! Vstup stojí 25 $ za 24 hodin. Viděli jsme spoustu antilop, dál zebry, slony, krokodýly, hrochy, žirafy, něco jako čápy, něco jako velké slepice, bůvoly, zajíce (co se samozřejmě nejmenoval zajíc, jenom tak vypadal, atd. Většina návštěvníků safari se honí hlavně za lvy a vůbec všelijakými kočkami. My jsme tam zírali 10 minut do vysoké trávy, ale vidět byla jen ta tráva - prý byli líní a jen tak v ní leželi. Jsem hodně šťastný za to, co jsem viděl. Zvířata v divočině jsou nádherná, nejsou špinavá jako v zoo. Často i plachá, ale nějak mi jich bylo líto. Nevím, jak šťastný jsou žirafy z toho, že jim někdo svítí obřím reflektorem do obličeje třeba půl minuty.

Po Zambii jsme jen jezdili z místa na místo. V Lusace jsem si zařídil víza do Namibie a po dvou nocích jsme mohli pokračovat na jih.


 
Předchozí díly
1. Afrika stopem
2. Most přes řeku Tete
Následující díly
4. Po stopách Emila Holuba
 
 
Přečteno 772x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: